Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Przeprowadzka do Warszawy

5 posts / 0 new
Ostatni
Obysiewiodlo
Portret użytkownika Obysiewiodlo
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 24
Miejscowość: Wrocław

Dołączył: 2020-02-21
Punkty pomocy: 68
Przeprowadzka do Warszawy

Siema,
Słuchajcie potrzebuje się dowiedzieć kilku kwestii z racji tego, że nie mam nikogo znajomego w Warszawie.
Chciałbym się tam wyprowadzić, głównie na Żoliborz a co się z tym łączy to muszę rzucić aktualną pracę i zacząć wszystko od nowa.
W sumie to nie problem bo w moim rodzinnym mieście czuje,że gnije i się nie rozwijam wpadła w życie rutyna bo mieszkam tutaj od urodzenia.
Czy jest ktoś mieszkający w Warszawie i wypowie się czy to faktycznie jest dobry krok? Jak życie w Warszawie dla młodych, jak ze znalezieniem pracy , wynajmem i kosztami utrzymania? Z góry dzięki. Chętnie się wszystkiego dowiem.

__________________________________
Jedną sie kocha , drugą sie rżnie
~ Pablo Obysiewiodlo

mateusz0716
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Miejscowość: Warszawa - okolice

Dołączył: 2015-11-06
Punkty pomocy: 8

Cześć ,
Wychowałem się na wsi, mieszkałem 6 lat w Łodzi a teraz 3 lata w Wwa więc postaram się stosunkowo obiektywnie wypowiedzieć na podstawie moich doświadczeń.

Kwestie materialne:
Mieszkanie to zależy na jakim standardzie chcesz mieszkać ale na początku nie będzie pewnie fajerwerków. Ja mieszkałem w kawalerce na Pradze - 2500 ze wszystkim. Wejdź na olx i poszukaj ogłoszeń będzie najprościej. Można znaleźć fajne mieszkanie/ pokój ale potrzeba trochę czasu na szukanie + teraz jest sporo Ukraińców więc popyt jeszcze wzrósł.
Wyjścia do restauracji itd będzie trochę drożej niż w innych miastach ale to nie są jakieś kolosalne różnice.
Ceny w biedronce są takie same jak w Pścimiu dolnym

El niño

mateusz0716
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Miejscowość: Warszawa - okolice

Dołączył: 2015-11-06
Punkty pomocy: 8

Praca:

Uważam,że naprawdę trzeba się starać żeby w Warszawie nie znaleźć pracy. Oczywiście nie wiem czym się zajmujesz i jakie masz wykształcenie ale powiedzmy,że w Wwa są wyższe zarobki ale to tez nie są kwoty dwukrotnie wyższe niż w innych miejscach. To wszystko zależy od specjalizacji i stanowiska. Ja pracuję w korpo jako handlowiec i mam taką samą podstawę jak osoba zatrudniona na tym samym stanowisku w np. Legnicy więc widzisz jak jest. Na pewno łatwiej tutaj o rozwój zawodowy przez większą ilość możliwości. Jeśli jesteś w czymś dobry tez jest większa szansa,że ktoś Cię dostrzeże i da Ci szansę.

El niño

mateusz0716
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Miejscowość: Warszawa - okolice

Dołączył: 2015-11-06
Punkty pomocy: 8

Rozwój osobisty i ludzie:

Przygotuj się na szybkie tempo życia. Jak przyjeżdżałem do Wwa wysiadając na Dworcu centralnym miałem wrażenie,ze ludzie tutaj nawet szybciej chodzą . Jeśli chodzi o podejście do życia to bardziej wyczuwalny jest tutaj taki ,,zachodni” tryb większej otwartości i tolerancji do różnych kwestii. Dużo osób z innych krajów, możliwość poznania różnych kultur itd. Z pewnością poznasz wiele ciekawych osób ale też trzeba podchodzić do każdego z dystansem i ograniczonym zaufaniem żeby nie zostać wyruch**** bez mydła. Wiele osób które przyjechały w celu realizacji swoich marzeń i w drodze do sukcesu po trupach będą klepać po ramieniu wbijając nóż w plecy. Oczywiście to domena wielu ludzi ale w Warszawie znacznie częściej odczuwałem to na własnej skórze niż np w Łodzi.

El niño

mateusz0716
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Miejscowość: Warszawa - okolice

Dołączył: 2015-11-06
Punkty pomocy: 8

Reasumując:
Poznałem wiele osób które przyjechały z niczym i osiągnęły sukces zawodowy/ rozwoju samego siebie. Niestety mam tez bliskie mi osoby które życie tutaj przytłoczyło i wróciło do domu z podkulonym ogonem niosąc na plecach bagaż negatywnych doświadczeń oraz uzależnień w gratisie. Każdy jest kowalem własnego losu więc jeśli odnajdziesz się tutaj możesz wygrać los na życiowej loterii.Jeśli masz ambicje i odwagę do zmian to jak najbardziej próbuj.
P.S miej jakieś hobby i jeśli nie masz znajomych w Wwa to spróbuj złapać kontakt z chłopaki z podrywaj którzy tutaj mieszkają. Tempo życia tutaj czasem może bardzo zmęczyć głowę i lepiej mieć z kim pogadać żeby się wyżalić niż uderzać w różne używki którymi leczy się wiele osób

El niño