Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Kilkuletni związek co zrobić dalej ?

6 posts / 0 new
Ostatni
su-35
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 20
Miejscowość: Warszawa

Dołączył: 2018-12-19
Punkty pomocy: 17
Kilkuletni związek co zrobić dalej ?

Siemanko, wariaty mam problem który męczy mnie od X czasu. Jestem w związku od ok 3 lat z dziewczyną która jest w moim wieku (24 lata). Związek jak normalna relacja miewał czasem gorsze, jak i te lepsze momenty. Od jakiegoś czasu czuję w głowię coś w rodzaju presji, że muszę zdecydować co dalej robić ze swoim związkiem i życiem. Mianowicie czuje, że wkradła się rutyna tzn. mam mniejszy pociąg do niej, co chwila myśli jakby to było z inną. Czasem nawet celowo pogadam z jakąś laską na siłce, albo sam pójdę do klubu( w celu zabawy nie ruchania). Od niej jak i od całego otoczenia słyszę ciągle, że przydało by się zaręczyć. Ja naprawdę chciałbym być pewny tej decyzji na całe życie, póki co nie jestem. Powiecie teraz: weź daj jej spokój i znajdź lepszą. Mam takie myśli, że dałbym radę poszukać czegoś nowego, czegoś co znów będzie wywoływać we mnie te pierwotne emocje, ale są też obawy, że mogę zostać sam (wiem to dosyć dziwne). Pytanie do was co zrobilibyście na moim miejscu ? Przyznam się, że dałem sobie deadline na decyzje do końca roku, ale może to zbyt na siłę ?

Suukojl

Rot
Portret użytkownika Rot
Nieobecny
Zasłużony
Wtajemniczony
Płeć: mężczyzna
Wiek: 29
Miejscowość: Kraków

Dołączył: 2013-09-16
Punkty pomocy: 1047

Samotności nie ma sensu się obawiać.
O ile nie wpadniesz w taka skrajność jak ja, że bez kija nie podchodź, to będzie ok.

Nie ma oczywiście gwarancji, że spotkasz kogoś lepszego, kto ci będzie odpowiadał w stu procentach, ale zostawanie z kimś co do kogo masz wątpliwości jest chyba jeszcze gorsze.

Ananas1
Nieobecny
Płeć: kobieta
Wiek: 34
Miejscowość: Kraków

Dołączył: 2021-01-31
Punkty pomocy: 614

Jesteś na innym etapie emocjonalnym niż ona. Rutyna jest zawsze po 2 czy 3 latach, normalny etap związku. Pewnie ona się już tak nie stroi, też do łóżka jak dawniej bo po co taki martwy punkt. I tak to się kręci. Tylko wiesz ogien w związku trzeba rozniecać a nie liczyć że się będzie palił cały czas. Może ona też by chciała więcej emocji. Pogadaj z nią. Musisz się też zastanowić czy to ta jedyna. Bo może po prostu nie. I tak też może być. Ilu moich znajomych się żeniło po 20 a rozwodzili się jak ja się hajtałam. Także na prawdę to nie wiek na oświadczyny i małżeństwo zwłaszcza jeśli nie jesteś pewny. Sam nie zostaniesz ale często też nie doceniamy co mamy. Tu nie ma jednej dobrej rady. Ale podsumowując... W żadnym związku po kilku latach nie będzie jak na początku,klucz to komunikować się,mówić o marzeniach i planach. Związek musi wskakuwac na wyższy lvl żeby się dalej rozwijać. Mlody wiek nie sprzyja długoletniemu związkowi na całe życie. To Twoje życie i Ty go kreujesz po prostu nie spierdol tego.

żebyś miał to czego chcesz wcale nie musisz być najlepszy – musisz być po prostu nieco lepszy niż ci, którzy Cię otaczają.

Matty
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: -
Miejscowość: Ostrołęka

Dołączył: 2018-01-14
Punkty pomocy: 15

To, ze młody wiek nie sprzyja, to ogromne uproszczenie w moim mniemaniu, jeżeli ogarną sie kumaci ludzie z podobnymi wartościami, to nawet w wieku 18 mogą zostać para do śmierci

Javareal
Nieobecny
UWAGA!!! Edytuje i kasuje swoje wpisy
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Miejscowość: Poznań

Dołączył: 2021-09-04
Punkty pomocy: 466

"czegoś co znów będzie wywoływać we mnie te pierwotne emocje,"

Nom na rok te emocje pierwotne, no może dwa lata.

Jak nie jesteś gotowy na bycie samotnym to nie jesteś gotowy na bycie w związku. Bycie samotnym robi z nas często społeczną dziwkę, nie decydujemy my tylko jakaś "samotność".

Deadline do końca roku? Panie decyzję można podjąć w milisekundzie, co niby dadzą te 3 miesiące jeszcze? jak z nią 3 lata już jesteś. Miej jaja i nie odwlekaj tego tylko jak mężczyzna podejmij decyzję najlepiej tu i teraz. Tutaj nikt za ciebie tego nie zrobi.

---------------------------

nazar
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 27
Miejscowość: Zielona Góra

Dołączył: 2017-01-15
Punkty pomocy: 9

Doskonale Cie rozumiem. U mnie jest bardzo podobnie. Tez nie mam pewnosci, czy nie znajde ,,lepszej"i miotam sie w podjeciu decyzji. Czy Ty juz podjales swoja decyzje ?