Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Dziwna zależność i jak sobie z nią radzić

8 posts / 0 new
Ostatni
Mitkocer
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25
Miejscowość: Białystok

Dołączył: 2020-03-01
Punkty pomocy: 6
Dziwna zależność i jak sobie z nią radzić

Cześć, chciałbym podyskutować na temat tracenia zainteresowania kimś. W ostatnich latach poznałem bardzo dużo kobiet. Zauważyłem, że w większości przypadków wszystko idzie jak po maśle, do momenty aż trafię na wyszukany ideał. Do póki takiego nie trafię i mam tę świadomość, że nie zależy mi na kimś tak bardzo to druga osoba daje z siebie wszystko i wybacza wiele moich błędów. Trafię na kobietę której szukałem i ze świadomością, że mogę stracić ten ideał, psuję wszystko prostymi błędami , zbyt dużym myśleniem o tej osobie… Czy to gdy się w kimś zakochamy i nie robimy racjonalnych zachowań można jakoś zahamować albo z doświadczeniem/wiekiem wyeliminować? Taka luźna myśl na dzisiaj

Robert Paulsen
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 24
Miejscowość: -

Dołączył: 2019-11-29
Punkty pomocy: 9

Przede wszystkim ideały nie istnieją. Myślę, że musisz zmienić trochę nastawienie. Wyjdź z założenia, że jeśli trafiłeś już na tą jedną,, idealną" to oprócz niej poznasz jeszcze nie jedną lepszą. Na początku znajomości przydatnym również jest utrzymywanie kontaktów z innymi dziewczynami tak żeby twoje zaangażowanie nie skupiało się tylko na jednej.

Dodatkowo możliwe, że musisz popracować nad pewnością siebie. ,, Stracić ten ideał"? Co to wgl ma znaczyć? Ona swoim zachowaniem również może stracić ideał jakim jesteś Ty, niech sama również się postara o twoje względy. Przestań kogokolwiek stawiać wyżej od siebie, na jakimś piedestale.

Ananas1
Nieobecny
Płeć: kobieta
Wiek: 34
Miejscowość: Kraków

Dołączył: 2021-01-31
Punkty pomocy: 574

To nie tylko u Ciebie. Działają reguły Cialdiniego i inne psychologiczne. Myślę że to też wynika z Twojej niskiej wartości,udowadniania jej swojej wartości bo sam jej nie znasz. Stawiania lasek na piedestale tylko za to że istnieją a nie za to że coś dla Ciebie zrobiły. Tak więc zalecam pracę nad sobą. Zbudowania najlepszej wersji siebie żeby nie traktować lasek wyżej tylko na równi. Określenia granic tego co akceptujesz. Wtedy zobaczysz że te ideały też mają wady i braki. Bo oprócz pięknych twarzy dla wartościowego faceta kobieta powinna spełniać szereg innych wymagań. Taka powinna być Twoja mentalność żeby się samemu nie zapędzić w kozi róg.

żebyś miał to czego chcesz wcale nie musisz być najlepszy – musisz być po prostu nieco lepszy niż ci, którzy Cię otaczają.

Javareal
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28
Miejscowość: Poznań

Dołączył: 2021-09-04
Punkty pomocy: 347

Myślę, że autorowi głównie chodziło, o to, że traci dla kogoś głowę, to znaczy zakochuje się dla kogoś, czuje motyki w brzuchu itp, pojawiaja się emocje, chemia itp. To mózg steruje w takim momencie hormonami, żeby nas w daną osobę uwiklać, mieć z nią dzieci itp. Więc odpowiedź na twoje pytanie nie jest taka prosta jak "masz zaniżone poczucie wartości" czy "ideały nie istnieje". Ideały owszem istnieją przez jakiś czas w naszym mózgu, żeby nas ogłupiać i przywiązać do najlepszego kandydata na rodzica naszego dziecka.

"Czy to gdy się w kimś zakochamy i nie robimy racjonalnych zachowań można jakoś zahamować albo z doświadczeniem/wiekiemwyeliminować?"

Kiedy nam na czymś bardzo zależy, to się stresujemy i tracimy percepcję. Piłkarz nie strzeli banalnego karnego w meczu, łucznik w konkursie trafi nie celnie w tarczę. I ludziom odpierdala też, kiedy starają się o osobę do której pojawiły się jakieś uczucia. Moim zdaniem to zależy od temperamentu danej osoby, ale tym wrażliwszym bardziej podatnych na zakochiwanie się, ciężej jest utemperować emocje. Przede wszystkim w takich sytuacjach trzeba stowrzyć plan szczegółowy, może być nawet zapisany na kartce, próby przed lustrem. W skrócie kiedy odpierdalają emocje to mniej możemy być zdatni na improwizacje.

//Nie spoglądaj już na innych jak na środek narkotycznego zaspokajania.//

Mitkocer
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25
Miejscowość: Białystok

Dołączył: 2020-03-01
Punkty pomocy: 6

Wszystkie aspekty życiowe na ten moment dopracowałem i znam swoją wartość, wiem też, że nie ma ideałów ( tylko tak nazwałem na potrzeby pytania). Chodzi o to, że po 30 kobietach które mimo tego że niekiedy piękne, to jestem w stanie normalnie funkcjonować i myślę logicznie. Ale trafię na taką która w jakiś sposób wpłynie na mnie( zaurocze się, idealizowanie mózgu) i czuje się jakbym wracał do gimnazjum. Jest to mega deprymujące, zaatanawiam się czy kiedykolwiek będę potrafił zachować chłodną głowę w takich przypadkach

WildGuy
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 29
Miejscowość: pomorskie

Dołączył: 2018-03-22
Punkty pomocy: 436

Gdy stawiasz kobietę jako centrum swojego wszechświata, to tak się dzieje. Kobieta nigdy nie może być centrum twojego wszechświata. Fajnie by było, gdybyś mógł po prostu znaleźć kobietę i usidlić ją szczerą prawdą co do twoich uczuć. To jakaś szekszpirowska fantazja.
Zawsze podaję ten cytat z Davida Deidy:
"Każdy mężczyzna wie, że jego najwyższy cel w życiu nie może być sprowadzony do jakiegokolwiek konkretnego związku, Jeżeli mężczyzna na pierwszym miejscu, ponad swoim najwyższym celem, stawia swój związek, wtedy osłabia samego siebie, nie służy wszechświatowi i kłamie kobiecie o autentycznym mężczyźnie, który może ofiarować jej pełną, niepodzieloną obecność."
Żadna kobieta podświadomie nie chce faceta, który będzie wokół niej krążyć. A będąc reaktywnym i nadając jej taki priorytet sugerujesz jej, że to ona jest całym swoim światem. Jednak to ty musisz zaprosić ją do swojego. Musisz mieć w życiu cele wyższe niż dana kobieta. Jeśli tak będzie to wyzbyjesz się aury reaktywności. Być może jest to trudne do osiągnięcia, bo tu pojawiają się kwestie filozoficzne i duchowe. Musiałbyś nauczyć się analizy i panowania nad swoimi emocjami, a potem koncentrowania uwagi w danym kierunku. Jak uwolnisz się od tych emocji i skoncentrujesz na czymś większym w swoim życiu, to ta reaktywna energia zniknie. Kobieta sama wyczuje, że nie oddajesz jej całego pola. Wyczuje od ciebie "Męską Energię". Polecam poczytać o tym zagadnieniu w internecie. Także polecam książkę Davida Deidy - "Droga pełniejszego mężczyzny". Na pewno jest wiele dróg, żeby się z tym uporać.

~

Mendoza
Portret użytkownika Mendoza
Nieobecny
Ta osoba pomogła w składce na serwer
Płeć: mężczyzna
Wiek: 30
Miejscowość: Nigdzie na stałe

Dołączył: 2012-10-28
Punkty pomocy: 2227

https://m.youtube.com/watch?v=3t...

________________________________________________________________
Jeśli nie wiesz gdzie chcesz dojść, to dojdziesz gdzieś indziej.

Mitkocer
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25
Miejscowość: Białystok

Dołączył: 2020-03-01
Punkty pomocy: 6

Wildguy dzięki za ten komentarz, cenny. Znam teorię i w praktyce wszystko tak właśnie się układało. Nie stawiałem na piedestale kobiety a nawet się bałem, że już nigdy nie poczuje czegoś więcej. Kiedy okazuje się, że jednak potrafię cała moja wybudowana rama wali się jak domek z kart. Wszystkie ważne cele schodzą jakby na drugi plan