Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

-- Motywacja -- by Drwal

Mam dla Ciebie użyszkodniku forum podrywaj.org zestaw silnych kopniaków motywcyjnych. Kilka cytatów, które działają mocniej niż najlepszy energy drink, mocniej niż piwa, które niektórzy biorą zna odwagę. Zapisz je i miej ze sobą zawsze, powieś na ścianie i patrz na nie często. Cytuj jako własne afirmacje. Każda z tych metod jest dobra, a efekt zobaczysz prędzej niż myślisz.

Najpierw wyjaśnię jako ciekawostka czym jest motywacja i skad sie toto bierze.
Motywacja jest zespołem myśłi, pchających jednostkę, albo zbiór jednostek do działania. Motywacja jest ą jedną, złotą myślą nieustannie świecącą w Twojej głowie, mówiąc Ci Działaj! Idź do przodu! Bierz to!

Skad sie bierze? Ośrodki motywacyjne w naszym mózgu znajdują sie w strukturze zwanej hipokampem. Jest ukryta bardzo głęboko, plus minus po środku. Parzysta, wielkości połowy Twojego małego palca. Jest to anatomicznie najbardziej prymitywna część naszego mózgu, jej budowa niemal identyczna co u naszych praprzodków. Dlatego ni zależy od naszej woli.

Bo przecież nie możesz sobie powiedzieć, "chcę być teraz silnie zmotywowany" i jak za pstryknięciem palca czujesz w sobie kopniaka energii i bierzesz sie entuzjastycznie do działania. Za to istnieją pewne sztuczki omijające ten mechanizm.

Jak u naszych przodków, tak u nas motywacja występuje w sytuacjach walki (np. zagrożenie, wyścig to tez walka, jak i seks - przecież to walka o przetrwanie i o swoje geny Wink )

Więc tworząc sobie odpowiednie warunki, które odpowiednio nakręcą Twoją świadomość, a przez sprzężenie wpłyną na Twój hipokamp, by przez dodatnie sprzężenie zwrotne znów nakręcić Twoja świadomość.

I tu z pomocą przychodzą wszelkie cytaty i Wielkie myśli:

1. Myśl jak zwycięzca
Nie liczy się odległość, jaką musisz pokonać, wysokośc jaką musisz osiągnąć, ilość płotków które musisz przeskoczyć - liczy się by zrobić to jako pierwszy, najlepiej.
Nie ważne ile porażek zaznasz, ważne, ze w końcu osiągniesz ostateczny sukces. Do boju!

2. Planuj tak, jakbyś miał żyć wiecznie.
Działaj, jakbyś miał umrzeć jutro.
przysłowie Jezuitów
Bądź odważny w swych planach i ambicjach. Miej wielkie cele, by wielkie były Twoje działania i wielkie były Twoje kroki. A z każdego dnia bierz wszystko co możesz, wszak właśnie to oznacza życie pełnią. Pracuj i działaj do pełna, ale tez czerp korzyści i nagrody w pełni. To własnie gwarant pełnego życia.

3. Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko.
Albert Einstein
Przyjmij założenie, ze wszystko co Cię spotyka jest wspaniałe, że są to właśnie bodźce, które potwierdzają Tobie samemu, ze żyjesz. Bo wszystko co Cię spotyka, to jest właśnie Twoje życie, które kochać należy zarówno za rzeczy dobre, jak i złe, bo przecież to wszystko świadczy o tym, że żyjesz, a to największy skarb.

4. Zrób pierwszy krok w działaniu, nie musisz widzieć całych schodów. Po prostu zrób pierwszy krok
Bardzo często, gdy mamy jakiś cel, wydaje nam sie on odległy, a droga do niego niczym nieskończoność, nieogarnięta wzrokiem. W takich sytuacjach zrób ten pierwszy krok i skoncentruj się na mniejszych celach, będących pośrednimi do wielkiego. Dzieląc wszystko na mniejsze odcinki dużo łatwiej rzecz osiągnąć, a jest to dużo lepsze niż szukanie metody jedno-krokowego osiągnięcia celu. I nie martw się ilością czasu potrzebną na efekt końcowy. Dąż do celu, a czas i tak przecież upłynie

5. Co jest szczęściem? - Uczucie, że moc rośnie, że przezwycięża się opór.
Fryderyk Nietzsche
Szczęście daje przezwyciężanie własnych barier, pokonywanie własnego oporu. A jak pamiętamy z fizyki:
Tarcie statyczne zawsze jest wyższe niż tarcie dynamiczne. Dlatego, wystarczy, ze się przełamiesz, przezwyciężysz, poruszysz, a dalszy ruch będzie lżejszy niż akt przełamania. A to już daje radość.

6. Prawo zachowania masy: W reakcji chemicznej masa substratów jest równa masie produktów
Co oznacza, że efekty pracy, którą włożyłeś w samorozwój będą równe ilości tej pracy. Dlatego chcąć wielkich efektów, włóż wielka pracę. Praca uszlachetnia, a afekty cieszą.

7. Zwycięstwo jest zawsze zwycięstwem, czy wygrałeś o jeden metr, czy tysiąc
Sukces jest zawsze sukcesem, mniej istotne czy przyniósł on gigantyczne efekty, czy mniejsze. Liczy się fakt zwycięstwa i to on jest motorem do następnej pracy.

8. Lepiej być wzniesionym na tron, niż urodzonym do niego. Ci, którzy tron zawdzięczają szczęściu, dochodzą doń bez wielkiego trudu, ale z wielkim tylko trudem mogą się na nim utrzymać.
Niccolò Machiavelli
Najzacniejsze, najszlachetniejsze są profity płynące z dzieła wykonanego wielką pracą. Tylko wielka praca jest gwarantem twardego, solidnego sukcesu. Rzeczy otrzymane niesprawiedliwie, bądź łutem szczęścią są kruche, dlatego nie warto na tych (niesprawiedliwosć i przypadek) polegać. Zgodnie z zasadą wcześniej im więcej zapracujesz, tym więcej otrzymasz.

9. Ciekawe życie nie jest dla leniwych
Pepper, użytkownik forum
Ta zasada jest chyba implikacją wszystkich poprzednich.
Przedstawia również moja filozofię życiową:

Życie to bodźce, bodźce świadczą, o tym, ze żyjemy. Praca, ciężka, sumienna praca jest silnym bodźcem. Efekty tej pracy również są bodźcami, również dają szczęście.
Dlatego życie pełnią życia polega na maksymalnej pracy i maksymalnemu wykorzystaniu nagrody.
Ciśnięcie z siebie ile się da, przy jednoczesnej satysfakcji z pracy tej płynącej ("Szczęśliwcy, którzy po wielu latach pracy, przyznają, ze tak na prawdę nie przepracowali nawet jednego dnia, to wszystko była radość"). Zaś wykonując pracę, jako zwycięzcy otrzymujemy nagrodę, nagrodą są efekty, satysfakcja oraz aktywny odpoczynek. Nagroda również jest silnym bodźcem.

Życie to bodźce, a życie pełnią życia polega na maksymalnej pracy i maksymalnemu wykorzystaniu nagrody.

Dlatego,
10. Gdy masz inspirującą myśl - wykorzystaj ją

Pozdrawiam
JacekDrwal
w puszczach swego życia drwa maksymalnie rąbiący

Odpowiedzi

skoro"Motywacja jest zespołem

skoro"Motywacja jest zespołem myśłi" to pstrykając pacem można sobie zakotwiczenia motywacje, czy sie nie mylę?

Za bardzo wierzysz w

Za bardzo wierzysz w NLP.

Można zakotwiczyć motywację, właśnie to tutaj poczyniłem - podając zespół motywacyjnych cytatów. Za każdym razem, gdy je widzę - nakręcam się do pracy.

Zaś pstryknięcie palca, wydaje mi się nie wystarczy do zakotwiczenia tego. Choć odpowiednio długo kotwicząc myślę, że można uzyskać ten efekt. Myślę, zę taki jest cel wielu terapii za pomocą NLP. Dzień w dzień [przywołujesz emocje motywacji, łączysz z pstryknięciem, to wtedy efekt rzeczywiście może być:

"Zmotywowany przez pstryknięcie."

A potem powstają górnolotne hasła reklamowe.

Pozdrawiam Wink
Drval

Portret użytkownika Magicpua

Świetny artykuł, ze wszystkim

Świetny artykuł, ze wszystkim się zgadzam Smile

Trzeba przestać tyle siedzieć na tej stronie i brać się do roboty!

Portret użytkownika Marlboro

Zajebisty wpis Dodaję do

Zajebisty wpis Laughing out loud Dodaję do ulubionych

Portret użytkownika Ashkael

Jednak coś dobrego z tej

Jednak coś dobrego z tej uczelni wynieść można-dobra robota, Drwalu Wink

Btw, masz na WUMie wkład z embriologii (<-chyba) 7 kwietnia?

Tak. 7 kwietnia mam wykłady z

Tak. 7 kwietnia mam wykłady z embrio. Wpadasz? Wink

Portret użytkownika Ashkael

Tak Na długo tam nie wpadam,

Tak Wink Na długo tam nie wpadam, ale jednak zawsze coś. Dobrze będzie poznać kogoś ze społeczności, także do zobaczenia 7 kwietnia. Jeszcze się zgadamy.

Portret użytkownika seth9

JacekDrwal dziękuję ci za to.

JacekDrwal dziękuję ci za to. Umieszczę sobie takie cytaty na pulpicie i kiedy kiepsko się będę czuł z chęcią przeczytam.

Podoba mi się również modlitwa:

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego".

— Marek Aureliusz

Portret użytkownika saverius

"5. Co jest szczęściem? -

"5. Co jest szczęściem? - Uczucie, że moc rośnie, że przezwycięża się opór.
Fryderyk Nietzsche"

OK. Teraz przyczepię się. Tak jak pisałem na forum: Należy zastanowić się kogo cytujecie i co cytujecie. A więc ów pan ze swoją filozofią silnych ludzi, moczył się w łóżeczku i miał dużo kompleksów. Przez to cytat nie jest "wielki".

"Tarcie statyczne zawsze jest wyższe niż tarcie dynamiczne. Dlatego, wystarczy, ze się przełamiesz, przezwyciężysz, poruszysz, a dalszy ruch będzie lżejszy niż akt przełamania. A to już daje radość."

Chyba, że ciało po krótkim odcinku drogi po "przełamaniu" znajdzie się na powierzchni o znacząco wyższym współczynniku tarcia niż to w którym było na początku, wtedy ta zasada nie obowiązuje.

Reszta jest okej.

AD5 Może moczył się w

AD5
Może moczył się w łóżeczku i miał kompleksy, jeszcze nie wiem. Kilka elementów jego filozofii mi się podoba i aktualnie ją zgłębiam, dlatego z czystym sumieniem cytuję. Na tę chwilę ciężko wydać mi werdykt na ile jego filozofia mi pasuje, jak poznam dokładniej wtedy się wypowiem konkretniej.

AD Tarcia:
Owszem, jednak mimo wszystko nawet dla tamtej nowej powierzchni tarcie statyczne będzie wyższe niż dynamiczne. A wartość tarcia dynamicznego2, jeśli będzie wyższa niż statyczne1 to po prostu spowoduje zatrzymanie ciała i szarpaninę z przełamaniem na nowo, ew. większa utrudę w kontynuowaniu ruchu.

Portret użytkownika Bees

Elegancki wpisik, z tym

Elegancki wpisik, z tym "ciekawe zycie nie jest dla leniwych" to mnie zes zmotywowal bo od ostatniego czasu zapuscilem sie troche a czytajac tego bloga leze rozjebany na lozku. Ale po ostatniej kropce natychmiast wstaje i biore sie w garsc codziennie rano mowiac se to przed lustrem! Smile
Dzieki i pozdro.

Portret użytkownika seth9

W oparciu o filozofię F.

W oparciu o filozofię F. Nietzsche powstał Faszyzm i Nazizm ;p ale też się nie czepiam.

Portret użytkownika saverius

"Kilka elementów jego

"Kilka elementów jego filozofii mi się podoba i aktualnie ją zgłębiam, dlatego z czystym sumieniem cytuję"

No spoko, niecodziennie jest możliwość zachwycania się filozofią silnych ludzi, której twórca moczył się w łóżeczku i był małym lamuskiem. To takie silne.

Hm. Nawet jeśli gośc był

Hm. Nawet jeśli gośc był hipokrytą i krzyczał o sile (swoją drogą całkiem sensownie), a w rzeczywistości lał w gacie od byle przeszkody, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by jego przekminy (choc sam wedługg nich nie żył) mimo wszystko moga pomóc innym. I np. inspirować innych Twórców, patrz Leopold Staff - aktualnie mój ulubiony poeta, też jego twórczość zgłębiam, a wiersz Kowal recytuję, ba grzmię rano i wieczorem, aż się domownicy dziwią, niczym modlitwę.

To jak np. z nauczycielem przedsiębiorczości. W szkole mieliśmy gościa, któremu juz kilka firm bankrutowało, ale gość miał wiedze teoretyczną, nam ją przekazywał (podstawy giełdy, ekonomii itd.) i nic nie stoi na przeszkodzie, by jakis inny człowiek, bardziej łebski z tego skorzystał, rozwinął i osiągnął sukces Wink

Save, przyjmij, że Nietzsche

Save, przyjmij, że Nietzsche był słabeuszem, który miał wielkie marzenia. I być może jednym z nich, nota bene bardzo trafnym, było to, które zawarł w "Tako rzecze Zaratustra":

"Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!"

Portret użytkownika eRocky

A ja nie mam zamiaru się

A ja nie mam zamiaru się czepiać bo tu chodzi o przesłanie i motywacje i jak najbardziej jestem za tym wpisem ! Podoba mi się :)Moim zdaniem chcąc coś osiągnąć zawsze najpierw trzeba zrobić pierwszy krok, dążyć do celu pokonując przeszkody nie przejmując się porażkami oraz umieć się zmotywować w KRYTYCZNYCH MOMENTACH uświadamiając sobie co jest dla mnie najważniejsze tym samym pokonując WŁASNE LENISTWO.

2 pkt lubie. Sam ostatnio

2 pkt lubie. Sam ostatnio zawsze przed podejściem mówię sobie "Jestem pod ścianą, nie mam ABSOLUTNIE nic do stracenia, ruszam". Działam dzięki temu dużo lepiej.
Wpis do ulubionych, brawo!

Portret użytkownika seth9

Jacek pomyśl rozważasz

Jacek pomyśl rozważasz filozofię kolesia który był malutki dla samego siebie. Pomyśl co on ciebie może nauczyć? Koleś który sam przegrywa, nie zgadzam się by taki ktoś mógł coś pozytywnego wnieść (np nauczyciel), bo są pewne zwroty na poziomie podświadomym i to jest niezauważalne. I zawsze coś ze sobą niesie ... Jakiego sobie nauczyciela obierzesz, takim się kiedyś staniesz ...

Może sięgnij do starożytnej Grecji Platon, Arystoteles, Sofokles, oni byli nauczycielami wielkich m. in. Arystoteles uczył Aleksandra Wielkiego (albo Platon - nie jestem pewien).

Czy też zapiski sun tzu - japońskiej sztuki wojennej, tworzonej przez największych. Czy cesarzy rzymskich itp

Moim zdaniem jeśli chcesz być wielki, wzoruj się na wielkich ...

hm... Chyba mnie

hm... Chyba mnie przekonujesz.

Ogólnie antyk uwielbiam, choć aktualnie własnie skupiłem sie na Nietzschem - Zarathustrę zacząłem, wiec już dokończę (przynajmniej żeby poznać i wyrobić sobie opinię) ale do antyku w sumie chętnie wrócę.

Zas co do Faszyzmu i Nazizmu - trochę czerpali z Nietzschego, ale błędem jest powiedzenie, ze był ich prekursorem. Oni po prostu przeinaczyli i zinterpretowali to po swojemu, tak by podpasowało ich działaniom.

Najważniejsze, ze znów mnie kręci filozofia, to znak, ze wracam do siebie.

No i ciesze się, że mój wpis posłuży jako motywator i innym Wink

Portret użytkownika Trancer

Dobra robota drwalu Widzę że

Dobra robota drwalu Wink
Widzę że poza cięciem paneli umiesz także napisać dobry tekst Tongue
salut fratelo.

Portret użytkownika seth9

Jacek nie doczytałeś wzorować

Jacek nie doczytałeś wzorować się czy opierać, nie znaczy ścisłego naśladownictwa. Wiem, że przeinaczyli robią to często nadal skini i w Afryce bywa to nagminne. Ostro się wyrzynają. Chciałem Ci zwrócić uwagę na takie spojrzenie ;p.
Pzdr

http://www.youtube.com/watch?

http://www.youtube.com/watch?v=Q...

mnie ta piosenka zawsze daję bardzo fajnego kopa Smile polecam

Dzięki, przyda się bardzo.

Dzięki, przyda się bardzo. Pozatym nie miałem motywacji do nauki a to co napisałeś pomoże mi wyjść z nałogu jakim jest lenistwo.

Niezłe cytaty Na prawdę

Niezłe cytaty Wink Na prawdę odpowiednio często powtarzane mogą dać kopa tym, którym go brakuje.
Ze swojej strony polecam zrobienie pasji z własnego samorozwoju.
Pamiętam jak stawiałem pierwsze kroki w grze na gitarze. Trzy razy rzucałem to pudło w cholerę ale po nawet paru miesiącach wracałem i zaczynałem znów od zera. Dziś nic nie daje mi takiej frajdy jak zapierniczanie po gryfie a dzięki temu, że wtedy nie odpuściłem obecnie zakładam własny zespół i ciesze się ze świetnej pasji.
Wtedy zrozumiałem, że nic nie daje takiej satysfakcji jak samorozwój.
Jest wiele rzeczy które każdy może w sobie poprawić (sylwetka, mowa ciała, asertywność...) a każda zmiana na lepsze będzie was motywować do następnych i zwiększać pewność siebie.
Do dzieła Wink

Portret użytkownika Junior

dodane do ulubionych. great

dodane do ulubionych. great job!

świetnie świetnie Bardzo

świetnie świetnie Smile
Bardzo ciekawy artykuł, przyda się nie tylko w podrywaniu dup, to jest kwintesencja osiągania sukcesu, ale tlyko pewny jej elemnent, zapraszam Was do przeczytnia ksiązki Maksimum osiągnieć Briana Tracy kluczem jest zapisywanie celów czytanie ich Smile

Portret użytkownika Medzik

Świetne , motywujące do pracy

Świetne , motywujące do pracy , i prawdziwej radości z życia . Dodaje do codziennych afirmacji pare cytatów , dzięki Drwalu Smile

Nie ma lipy świetny wpis

Nie ma lipy Laughing out loud
świetny wpis

Portret użytkownika Gatts17

Dobry tekst Dzięki

Dobry tekst
Dzięki Smile

się czepiliście tego

się czepiliście tego Nietzschego, spróbujcie ten cytat zrozumieć. moim zdaniem jest najlepszy z całego zestawienia, nie ujmując nic pozostałym motywatorom:) łopatologiczne myślenie, że jak ktoś był słaby to i jego mądrości są do dupy mnie nie przekonuje. właśnie to był człowiek który znał swoje słabości i starał się je za wszelką cene zgłębić i pokonać. za wpis szaun!