Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Być jak Tyler Durden

Portret użytkownika greg17_silesia

Kim jest Tyler Durden? Postać znana, może nie dla wszystkich. Wydawałoby się zwykły koleś, jakich pełno na ulicy. Zaraz, zaraz, on nie jest zwykły. Dlaczego?
Wielu z was kojarzy tę postać z filmu ,,Fight Club'', na podstawie książki o tej samej nazwie. Tyler jest szczęśliwym człowiekiem mimo, że jest sprzedawcą mydła, mieszka w ruderze, nie ubiera się w Armanim ani Hugo Bossie, a nawet nie ma samochodu. Więc co czyni Tylera szczęśliwym skoro nic tak naprawdę nie ma?
Wolna wola, dar od Boga, którzy wykorzystują naprawde nieliczni, on wykorzystuje doskonale.
Wszyscy są od czegoś uzależnieni. Najczęściej od alkoholu, narkotyków, nikotyny, pieniędzy. Ale po tym filmie uderzyło to we mnie z siłą 200 bomb nuklearnych. Jesteśmy prawie wszyscy uzależnieni od strachu. I niby kurwa dlaczego? Boimy się, że umrzemy, boimy się bólu i cierpienia, jak i tak nas to spotka. Jesteśmy kropką na osi czasu, a nam wydaje się, że zawsze będziemy w centrum uwagi, i naszym zachowaniem nie należy narażać się na krytyczne komentarze ze strony wszechwiedzących sąsiadów, znajomych, i nauczycieli, którzy mówią, że możesz być kim zechcesz, jednak kierują nas w zupełnie odwrotną stronę. Oni tak naprawde sami są uzależnieni od strachu, a myśl, że ktoś inny może nie być wzbudza w nich na początku zazdrość, potem jednak przeradza się w podziw. Samym myśleniem, że możemy się pomylić, że się zbłaźnimy i poniżymy, wprowadzamy się w błąd. (,,Powiem konkretnie jak w filmie - ,, uświadom sobie, że pewnego dnie umrzesz'' - zawsze sobie wmawiamy, że mamy jeszcze dużo czasu, że jeszcze zaszalejemy. A może to ostatnia noc twojego życia, więc baw się i szalej. Bo gdy śmierć nieustannie się do ciebie uśmiecha, musisz odwzajemnić uśmiech inaczej będziesz tchórzem do końca życia''.) Tyler nie kupował nie potrzebnych pierdół, które wciskali mu akwizytorzy, kolorowe gazety i reklamy w TV. Był dzięki temu szczęśliwszy, bo nie musiał się martwić o to czy te pierdoły, będą potem całe, choć i one tak prędzej czy poźniej się rozwalą. Chodził pewnym krokiem, ubierał się w zwykłe ciuchy, które mógł kupić na balcerku. Jego osobowość przysłaniała wszystkie zewnętrzne cechy. Robił to co chciał robić, miał jaja i odwage na to, a przy tym dobrze się bawił. Dla niego była to rzecz oczywista, bo nie musiał się nikomu podlizywać, dbać o swój wizerunek wśród lokalnej społeczności, taki wizerunek człowieka wolnego sam wykształtował, i każdy o tym wiedział. Był liderem, bo chciał nim być, był jak wielki magnez przyciągający małe kawałki metalu, które zobaczyły w nim człowieka, który był taki jacy oni sami chcieliby być. Stworzył własny świat do którego wszystkie kobiety i mężczyźni chcieli się dostać, a że było to trudne starali się jeszcze bardziej. Przełamał bariere, którą większość ludzi nie przekroczy nigdy - bariera strachu, dzięki czemu nigdy z nim byś się nie nudził, był nieprzeciętny, genialny, miał własną wolę, własne zdanie, charyzmę, i to go wyróżniało, dzięki czemu był wielki. Jeśli przełamiesz tą barierę nie będziesz tylko statystyką, będziesz jak Tyler Durden. Więc przełam tą barierę przyjacielu, tak małą i wielką zarazem. Staniesz się wolny i szczęśliwy.......

Ameryki nie odkryłem, ale lepiej uświadomić sobie tego nie mogłem, więc może komuś oprócz mnie to pomoże (mam nadzieje). Wszystkie komentarze pozytywne jak i krytyczne mile widziane.
Na koniec mały deser:


Potrzebujesz więcej Potrzebujesz więcej Potrzebujesz więcej
Potrzebujesz więcej
Potrzebujesz więcej Potrzebujesz więcej Potrzebujesz więcej Potrzebujesz więcej
Potrzebujesz więcej


Chłopcze, trudne jest uzyskanie powodzenia w świecie                 
Kiedy słońce nie świeci a chłopiec potrzebuje dziewczyny               
Jeśli chodzi o uzyskanie kolejnej, musisz mieć szczęście                    
Ale Ty jesteś zablokowany i nie wiesz co zrobić.


(Nie trzeba być) dużą Hollywood'ską gwiazdą
(Nie trzeba mieć) super-samochodu, aby uzyskać znacznie
(Nie trzeba żyć) Życiem władzy i bogactwa
(Nie musisz być) przystojny ,ale trochę to pomaga
(Nie musisz kupować) domu w Beverly Hills
(Nie trzeba mieć) pieniędzy na płacenie rachunków - tata zapłaci za Ciebie
(Nie trzeba żyć) Życiem władzy i bogactwa
(Nie musisz być) przystojny ,ale trochę to pomaga...a nie długo sprawozdania z zabawy. Nudy na pewno nie będzie. Pozdrawiam.

Odpowiedzi

Dzieki ci za ten wpis...

Dzieki ci za ten wpis... naprawde mnie zmotywował do dalszej pracy nad soba nie tylko w kwesti uwodzenia kobiet ale całego zycia, poniekąd uświadomiłeś mi że moje życie to moje życie... tylko ja przeżyje i tylko odemnie zależy jak będzie wyglądać. A chciałbym wkońcu przestac się bać... Niedawno byłem na nartach gdzie ćwiczyłem freestyle... powiem szczerze że przed każdym skokiem miałem "mokro w majtach"... miałem ochote skręcić i ze spuszczoną głową wrócić do wyciągu... ale zrobiłem je i jestem z tego dumny- to moje zwycięstwo nad samym sobą. Pozdrawiam i Carpe Diem Smile

Czytałeś Froud'a "Ucieczka od

Czytałeś Froud'a "Ucieczka od wolności"? Tam jest świetne przedstawione, że człowiek nie chce mieć wolnej woli. Każdy się o nią ubiega ale jak ją już dostaje to nią gardzi ona mu nie pasuje. Człowiek mimo wolnie chce mieć nad sobą kontrolę. Oczywiście zdarzają się wyjątki osób które potrafią korzystać z wolnej woli ale to są jednostki. Jakby nie było próbuj - może ty dostrzerzesz w sobie tą jednostkę Wink

Świetny wpis stary Wink

Racja, ale oprócz wolnej woli

Racja, ale oprócz wolnej woli każdej jednostce potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa. Oba te czynniki gryzą się ze sobą. Nie można mieć skrajnie wolnej woli bo nastanie anarchia. Z drugiej strony zbytnie uzależnienie od "bezpieczeństwa" prowadzić może do totalitaryzmu. Tekst dobry, ale moim zdaniem obie sprawy trzeba wypośrodkować. Zgadzam się, że należy przełamywać strach, szukać własnego siebie w zalewie globalnej nijakości itd. itp. Ale warto pamiętać również o zdrowym rozsądku. Pozdro!
P.S.
Oglądałem Fight Club, więc pamiętam, że projekt głównego bohatera nieco go przerósł i niemalże zabił...

Ale żem kurwa po akademicku

Ale żem kurwa po akademicku pojechał hehe...

Portret użytkownika greg17_silesia

myśle, że to potrzeba

myśle, że to potrzeba prowizorycznego bezpieczeństwa. I tak nigdy nie będziesz 100% bezpieczny, a unikając niebezpieczeństw, wmawiamy sobie że nic nam się nie stanie, choć niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. A im bardziej staramy się być bezpieczni, tym bardziej boimy się niebezpieczeństw.

Zgadzam się - dlatego

Zgadzam się - dlatego napisałem, że nie można za bardzo "radykalizować". Z wolnością zresztą jest to samo. Pozdro! 

Portret użytkownika salub

Wart strony glownej.

Wart strony glownej. Pozdrawiam.

Portret użytkownika smerf_dzikusek

dzięki podbudowałeś mnie 

dzięki podbudowałeś mnie 

Bardzo fajny wpis, tak sobie

Bardzo fajny wpis, tak sobie uświadomiłem że nie jestem uzależniony od fajek ani od alkoholu czy narkotyków ale jednak jestem uzależniony od strachu. Np. dzisiaj odśnieżałem dach i bałem się skoczyć z niego na śnieg ale skoczyłem i jestem z tego zadowolony Laughing out loud

Tyler Durden to mój idol od

Tyler Durden to mój idol od dawna. Archetyp mężczyzny jakiego pragną kobiety. 

Cytując Tylera : All the ways you wish you could be, that`s me ! I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart capable, and most importantly I am free in all the ways you are not. 

Myśląc o sobie w ten sposób, życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Bardzo dobry art.

Portret użytkownika tyler durden

Tyler Durden to mój idol od

Tyler Durden to mój idol od dawna

Smile

Fajnie wyszło

Fajnie wyszło Tongue

Hahaha, a ja jestem

Hahaha, a ja jestem uzależniony od przyjemności. Silesian ziom dobry post, dzięki, bo już wiem jaką książke pomęczę w niedziele na kacu.

Portret użytkownika mor

dobry moment jest w filmie

dobry moment jest w filmie jak tyler wchodzi do podziemnego kręgu...

zajebista mowa ciała Wink

gdy zaczołem tak chodzić to juz niektóre laski zaczeły sie oglądac za mną Wink

Portret użytkownika danielqw

dobry też jest jak wyciąga

dobry też jest jak wyciąga tego gościa ( sprzedawce sklepu nocnego ) i daje mu 6 tygodni na spełnienie swojego celu, mianowicie bycie weterynarzem.. pomógł mu Smile

Portret użytkownika Admin

Nie wiem czy wiecie, że w

Nie wiem czy wiecie, że w społeczności też mamy  Tylera Durdena . Kto czytał gre zapewne kojarzy. 

A film " Podziemny krąg" to jeden z najlepszych wg. mnie filmów jakie widziałem. I chodzi tu właśnie o przekaz tego filmu. 


Co do uzależniania się... jesteśmy tak zaprogramowani, że od wszystkiego potrafimy się uzależnić. Od drugiego człowieka, od jakiejś rzeczy, od jakiś uczuć, emocji... Nawet niektórzy nie zdają sobie sprawy od jakiej ilości rzeczy są uzależnieni. 

Portret użytkownika Lucky Luke

Gracjan jesteś uzależniony od

Gracjan jesteś uzależniony od uwodzenia Smile a wpis autora super daje kopa by cos w życiu zmienić.. Smile oglądałem "podziemny krąg" i przyznam że z początku choć trochę się pogubilem to widziałem te postawy pewne siebie Smile

Portret użytkownika Neofita

Silesia i tęgie rozkminy...

Silesia i tęgie rozkminy... hehe. Dobra, muszę w końcu obejrzeć ten film... Masz dychę. Jak tak dalej pójdzie to zawrzemy na tej stronie największe mądrości życiowe świata....

Portret użytkownika Neofita

Filmik obejrzałem, zajebisty,

Filmik obejrzałem, zajebisty, ale twoja interpretacja również zajebista. Wspaniały wpis.

Portret użytkownika greg17_silesia

Jak to mówił Tyler :

Jak to mówił Tyler : Ewoluujmy

Nie zobaczysz drugiego takiego filmu gdzie przedstawiona jest taka osobowość, na którą nikt nie jest obojętny. To był najprostszy możliwy przykład jak powinien zachowywać się wolny, prawdziwy facet.

Dawno widziałam ten film w

Dawno widziałam ten film w kinie, jak wszedł jeszcze na ekrany i wrażenie jakie na mnie wywarł, pozostało do dziś, chętnie bym jeszcze obejrzała ten film, uważam, że jest świetny i ma niepowtarzalny klimat (zresztą też nie byle jaki aktor gra główną rolę heh).

Genialny artykuł

Portret użytkownika greg17_silesia

tak Pitt jest genialnym

tak Pitt jest genialnym aktorem. Może zagrać wszystko i wszystkich. Norton też dał rade.

Portret użytkownika Sam

Kiedyś wielki wódz , który

Kiedyś wielki wódz , który trzymał pod sobą Azję - Timur powiedział:

"Szczęśliwy , kto wyrzekł się świata wcześniej, nim świat wyrzekł się jego"

Portret użytkownika pietrus89

Też oglądałem ten film, ale

Też oglądałem ten film, ale wtedy nie zwracałem jeszcze specjalnie uwagi na takie szczegóły. Owszem byłem zafascynowany głównym bohaterem, ale nawet nie starałem się od niego uczyć. Muszę obejrzeć to jeszcze raz... Smile Świetny art.

1 Tyler Durden to wyobraznia

1 Tyler Durden to wyobraznia a nie osoba ktora nalezy nasladowac nawet w najmniejszym stopniu poza mowa ciala
2 zyjac w gownie nie bedziesz szczesliwy (moge ci to potwierdzic w 100%)
3 celem filmu jest korporacja gdzie ludzie pracuja i nic z tego nie wynika dzien jak co dzien , a tyler durden to proces samoksztalcenia , wolnosci od lekow , innych ludzi , zmiany myslenia a nie bycie bandyta ktory wyszystko rozpierdala
4 stworzyl swiat bo byl soba , chodzi o to ze najwieksza miara czlowieka jest to jaki jest "na prawde" a nie na pokaz, szacunek = wszystko
5 jak dla mnie to idz obejrzyj to jezszce raz ,autorowi chodzilo o to ze ludzie nie wykozystuja swojego potencjalu (akcja za sklepem) i ze kupuja samochody,ubrania by zapomniec na troche o swoich slabosciach, niedoskonalosciach i pracy ktorej nie lubia.
6 nasladuj go a po pol roku bedziesz chodzaca samotnoscia ktora bedzie zakochana sama w sobie, a myslac ze jak sobie oparzysz lape i pozbedziesz sie strachu jast najbardziej mylne, niczego sie nie boisz , jedynie ty sam sie ograniczasz , w momencie gdy sie samoksztalcisz mozesz zmieniac myslenie i niwelowac to co cie blokuje kazda rzecz (lek)trzeba rozpatrzec osobno
7 szczescie to zwiazki osobiste, spokoj ducha, cel , NIEZALEZNOSC FINANSOWA , zdrowy tryb zycia ogolnie samoksztalcenie

jest idolem to jest wielki ale kazdy kijek ma dwa konce widzicie tylko dobre cechy jak w lasce w ktorej jestescie zabujani ,

Jak chcecie rozpatrywac ten film to podrywacze wezcie ten cytat zamiast cos napiszecie, brzmial on mniej wiecej tak "pytaniem jest czy nastepna kobieta da nam to cos czego szukamy?" to tylko film pozdro

Portret użytkownika greg17_silesia

Zinterpretowałeś mój art na

Zinterpretowałeś mój art na swój sposób. Ok. masz do tego wielkie prawo. Moim zdaniem jednak my jako ludzie tkwimy, w pewnym rodzaju zniewoleniu,a światem rządzi niesamowita i przerażająca ironia. Chodzi mi o to, że facet, który zarabia 3000 zł/ mies. kupuje sobie auto - Ferrari. Auto ma mu służyć na długie lata, a ludzie mają mu zazdrościć. Wie, że nie będzie go już stać na drugi zakup takiego auta w życiu. Wpada w pułapke. Pilnuje go, myśli o nim, a gdy auto w wypadku zostaje praktycznie zniszczone, ogarnia go rozpacz, płacze. Tak jak większość naszej populacji stał się niewolnikiem rzeczy martwej. Stajemy się niewolnikami ubrań, pieniędzy, samochodów, komórek,oddajemy im cześć, dajemy je w honorowe miejsca, by i tak potem je stracić. Tak przemija nasze życie, zapełnianie pustki pierdołami, na które wydajemy nasze zarobione pieniądze. On jest synonimem wolności. I nie chodzi mi o to, żeby popaść w nędze, osiągnąć dno, co w książce było terapią ostateczną dla głównego bohatera,  tylko o to, żeby iść do pracy, która sprawi ci satysfakcje, żeby wypełniać swoje życie pozytywnymi emocjami, adrenaliną, a nie przedmiotami, które szybko się nudzą. Wspomnienia pięknych przeżyć, przeżycie życia na swój najlepszy sposób, ze swoją wolą zostaną do śmierci, o fikuśnych ciuchach, czy super gadżetach za kilkanaście lat nie będe praktycznie pamiętał, a opowiadanie o nich u moich wnuków wywoła ziewanie i powiedzą ,,skończ dziadzie''. Dla Tylera liczy się walka, dominacja, seks. To jego cel. Jego żądze, jak u zwierząt, które wszyscy mamy. Spełnia je, i nie marnuje czasu na patrzenie na innych. On jest number one, potem reszta, i uwierz mi tacy ludzie działają jak magnez, sam z takimi mam styczność, i wcale nie są zakochanymi w sobie narcyzami, którzy są samotni. Ironia w naszym życiu. Ja zazdroszcze Szymonowi, on zazdrości mi. Błędne koło samounieszczęśliwiania. I tak w kółko.....

PS.
1. Nie zamierzam trzęść w gównie bo śmierdzi, ani przypalać sobie dłoń, bo mnie to nie rajcuje, i nie czuje takiej potrzeby.
2. BEZ WYOBRAŹNI CZŁOWIEK NIE FUNKCJONUJE.
3. Przeczytaj książke . Ona więcej wyjaśnia niż film.
4. Wnieś coś do bloga. Chętnie poczytam twoje złote myśli.
5. Ale ten Małysz dzisiaj skoczył...

Pozdro

Zgadzam sie z toba ale ludzie

Zgadzam sie z toba ale ludzie ktorzy zmieniaja swoje myslenie (nie bede podawal gotowych przykladow) beda uciekac w samotnosc dlatego ze "światem rządzi niesamowita i przerażająca ironia" itp. "Dla Tylera liczy się walka, dominacja, seks" ok ale to nie jest cel kazdego czlowieka jeden woli brunetke drugi blondynke (taki przyklad) zalezy "czy biegniesz po szczescie czy sam bieg ma byc biegu sensem", takie patrzenie na rzeczy materialne jest bledne z tym sie zgadzam, "zeby cos osiagnac trzeba najpierw cos stracic"
dzialaja jak magnez i ludzie sie od takich uzalezniaja ( nie umiem stwierdzic czy to dobre czy zle nie doszedlem jeszcze do tego)

PS.
1 fajnie ze moge z kims wymienic poglady
2 postaram sie przeczytac
3 nie pisze nic na blogu bo wiekszosc ludzi nie zrozumie to co chcialbym przekazac, nawet nie zadadza zadnych pytan ale jak napiszesz mi jakies haslo to rozwine temat i opisze go na blogu lub na priv

Portret użytkownika greg17_silesia

Musze przyznać, jest bardzo

Musze przyznać, jest bardzo cienka i niebezpieczna granica w naszej świadomości. Nie mamy dążyć do samotności, to jest najgorsze co może być. Dla wyjaśnienia dla tych, którzy błędnie mogą odczytać mój post. My mamy tylko odrzucać od siebie ludzi małoatrakcyjnych i nienteresujących, nawet jeśli cieszą się sympatią otoczenia. To ja  oceniam co jest dla mnie dobre, a co nie. Był tam w tym filmie taki fragment: ,,Widzę wielki potencjał, i wielkie marnotrastwo. Spotykam najsilniejszych i najinteligentniejszych ludzi, jacy
kiedykolwiek żyli, i ci ludzie rozlewają paliwo na
stacjach benzynowych albo usługują do stolików w restauracjach.''. Wiadomo człowiek bez innego człowieka nie ma po co żyć. Co do ironii, mam na myśli fakt, że przejmujemy się opiniami na swój temat ludzi, którzy w podświadomości przejmują się opiniami, które ja mam na ich temat. Dziwne prawda?

PS. Napisz bloga. Jeśli ktoś nie zrozumie, pierdol to. Ciekawie piszesz, mając niesłabe argumenty. I mam kilka haseł, które mógłbyś rozwinąć i napisać twoje przemyślenia.

Tak dziwne dobrze to ujales

Tak dziwne dobrze to ujales wczesniej ,bo to zaczyna byc choroba spoleczna jeden patrzy na drugiego zazdrosci mu i na odwrot.
Moge napisac cos dla ciebie ale wole rozwinac jedno z twoich hasel ,napisz je bo chce sie troche ograniczyc nie widze powodu dlaczego mialbym dawac cala moja wiedze na tacy  ktora tak dlugo zdobywalem chyba ze na priv.

Portret użytkownika greg17_silesia

Ok. A powiedz, jak w długo w

Ok. A powiedz, jak w długo w tym siedzisz? I z jakim efektem?