Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Kwalifikowanie kobiet pod kątem LTR

Portret użytkownika Arash

O ile w grze na ONS, jednorazowy sex, czy STR najbardziej liczy się wygląd fizyczny kobiety, o tyle w perpektywie LTR dużo ważniejsza jest osobowość kobiety. Dobra selekcja jest fundamentem dobrego związku.

Kobiety różnią się od siebie mocno pod względem osobowości, nikt chyba nie chce być z kimś, kto zamienia jego życie w pasmo kłótni, shit testów, wstrzymuje sex, ma blokady seksualne. Wątpię również żeby ktokolwiek miał ochotę być w związku z kobietą podatną na zdradę.

To co opisuję w tym artykule nie jest samo w sobie magiczną pigułką, ani zestawem gotowych szablonów do stosowania na ludziach, to bardziej orientacyjne wskazówki, na co zwracać uwagę. Osobiście nie znam kobiety odpowiadającej w 100% podanym charakterystykom, ale podobno takie istnieją Wink

Jeśli Twoja kobieta, lub kandydatka na nią posiada większość opisanych tu pozytywnych cech, to masz szczęście i przy odrobinie pracy możesz doszlifować pozostałe elementy. Jeśli jednak kobieta, z którą się spotykasz odpowiada w większości negatywnym charakterystykom, to nie jesteś w stanie wiele zrobić. Możesz próbować bawić się w terapeutę, ale to nie sprawi, że będziesz szczęśliwy, po jakimś czasie i tak dasz sobie spokój, a straconego czasu i nerwów nikt Ci nie zwróci… po co naprawiać coś co nidgy nie działało, nie działa i prawdopodobnie nigdy nie będzie działać tak jak trzeba, dużo lepiej jest znaleźć kobiete z potencjałem.

Ten ART. opisuje 2 bieguny osobowości w czarno-biały sposób, w praktyce najwięcej kobiet plasuje się w szarej strefie, ale najlepsze kobiety w kontekście LTR są bardzo blisko białego bieguna.

...to, co znajdziecie poniżej nie jest może poprawne politycznie (czym pewnie niektórych zbulwersuje Rolling Eyes ), ale z punktu widzenia faceta umożliwia szybką i bezbolesną selekcję na wczesnych etapach znajomości

A więc co ma ważny wpływ na osobowość kobiety i jakie są sygnały zdradzające dobrą osobowość, a jakie destrukcyjną.

Najważniejsze są relacja kobiety z jej ojcem.

Ojciec jest dla kobiety pierwszym męzczyzną z jakim ma do czynienia. Sposób, w jaki ojciec traktuje swoja córkę kształtuje jej poczucie wartości i typ relacji jakie będzie miala w przyszłości z innymi meżczyznami. (w każdej następnej relacji jej związek z ojcem będzie punktem odniesienia do oceny jej obecnych i przyszłych związków!!!). Z tego powodu kobiety mające dobry kontakt z ojcem będą bardziej wymagające dla swoich partnerów od kobiet mających słabą więź z ojcem.

Schemat relacji z jej ojcem jest osadzony bardzo głęboko w jej podświadomości. Jeśli jej ojciec zawsze przy niej był, mocno ją kochał, okazywał jej szacunek, nawiązał z nią głęboką więź emocjonalną, to takie zachowanie mężczyzny jest dla niej punktem wyjścia jeśli chodzi o przyszłe relacje. Taka kobieta ufa mężczyźnie, rozumie jego potrzeby, ma głębokie przekonanie, że w związku jej potrzeby i potrzeby mężczyzny są komplementarne, uzupełniają się nawzajem i prowadzą do szczęścia. Taka kobieta ma w sobie coś z osobowości małej dziewczynki, czuje głęboko, że zasługuje na wspaniałą relację i nie wchodzi w związki z byle kim, jest bardzo lojalna, czysta emocjonalnie, często się smieje, jest pozytywna nawet w obliczu ciężkich sytuacji. Taka kobieta ma też swoje potrzeby i wysokie wymagania; jej facet musi sprawiać, że czuje się wyjątkowa, kochana, traktowana z szacunkiem, musi mieć z nim głęboką więź emocjonalną i świetny sex.

Jeśli kobieta nie miała szczęścia posiadać kochającego ojca, była przez niego opuszczona, miała z nim bardzo płytką relację, nie szanował jej – to ona przyjmie to wszystko jako standard w jej przyszłych związkach. Taka kobieta nie mając żadnego lepszego punktu odniesienia będzie trwać w związkach z mężczyznami, którzy ją zdradzają, znęcają się nad nią psychicznie i fizycznie, traktują bez szacunku, wywołują w niej masę negatywnych emocji. Taka kobieta często traktuje sex instrumentalnie, zdradza, nie zna i w zasadzie nie lubi mężczyzn i nie przywiązuje się do nich emocjonalnie (w końcu nie ma żadnych doświadczeń pokazujących, że może być inaczej), wie podświadomie, że mężczyźni od niej odchodzą, więc nie ma sensu się angażować (szczególnie jeśli opuścił ją ojciec). Takie kobiety często obarczają zewnętrzne okoliczności za ich porażki, są chorobliwie zazdrosne, robią ciągłe sceny i fochy, na dłuższą metę zbudowanie z nią harmonijnego związku jest niemożliwe. Taka kobieta mając dobrego partnera będzie sabotować każdy dobry związek, interpretować ciągle w najgorszym świetle jego zachowanie, czując, że nie zasługuje na szczęście i dobrą relację

Poczucie wartości kobiety jest pochodną jakości jej relacji z ojcem, jej relacja z ojcem nie jest jedynym aspektem wpływającym na poczucie wartości, ale w procesie selekcji kobiety ten apekt jest najbardziej efektywny. Wartościowych kobiet jest bardzo niewiele, poprzez wartościowe kobiety mam na mysli te z którymi można utworzyć stały, silny związek, w którym oboje jesteście szczęśliwi. Jej relacje z ojcem można sprawdzić w ciągu 2 minut od otwarcia – kobieta mająca z nim świetne stosunki będzie o nim chętnie rozmawiać, otworzy się na ten temat. Pozostałe kobiety będą unikac tego tematu, logicznie racjonalizować, że to nie ma znaczenia itp.

Wartościowa kobieta w każdej sytuacji będzie kierować swoje myśli w pozytywnym kierunku.

Kobieta o niskiej wartości nawet znajdując się we wspaniałej sytuacji będzie szukać negatywów.

Wartościowa kobieta ma permisywny (otwarty, rozwijający) system wartości. Postrzega świat przez to, co można zrobić, co jest fajne, przyjemne, rozwijające. Wie, czego chce w życiu, nie opisuje świata językiem zaprzeczeń.

Kobieta o niskiej wartości ma restrykcyjny (zamknięty, ograniczający) system wartości, jej świat składa się z zakazów, restrykcji, kar, bólu, cierpienia, jej język jest pełen zaprzeczeń, negacji. Ona wie bardzo wyraźnie, czego nie chce w życiu, ale ma bardzo blade pojęcie o tym, czego chce.

Kobiecośc – lubi bycie kobietą, ubierając się podkreśla swoją kobiecość, nosi chętnie sukienki, jej fryzura jest kobieca, nosi buty z wysokim obcasem, pończochy itd. lubi się zmieniać – świetnym wskaźnikiem jest również to, że ma dużo różnokolorowej bielizny

Antykobiecość – stały, utrwalony styl ubierania, niezmieniająca się latami fryzura, nosi często spodnie, chodzi często w sportowych ciuchach, jeansach, płaskie buty – rajstopy zamiast pończoch, jej szuflada z bielizną jest 1-2 kolorowa, wszystko w tym samym typie, zero falbanek, oryginalnych kolorów, wzorów itp.

Uwaga: jednocześnie wartościowa kobieta nie potrzebuje ciągłego obsesyjnego podkreślania atrybutów kobiecości, to raczej coś, co manifestuje poprzez swoją osobowość

Komunikatywność – jest ciekawa świata, rozmawia z ludźmi całym ciałem, żyje tym, co mówi, ma bogatą mimikę, gestykuluje, opowiadając przechodzi przez intensywne stany emocjonalne – rozmowa z taka kobietą sama się toczy, nie ma przestojów, sama potrafi poprowadzić wątek w nowym kierunku bez względu na temat – dużo się smieje.

Przeciwieństwem jest kobieta niezainteresowana, która opowiadając o czymś ma zablokowany (sztwny, lub nieruchomy) korpus ciała, biodra, lub 90% jej wypowiedzi jest stonowana, ma niski zakres odczuwania emocji – rozmowa z nia sprawia trudności, odpowiada monosylabami (tak, nie, nie wiem, może, to zależy, po co pytasz itd.), nie ma zdania na większość tematów, jest smutna

Duża fantazja – posiada bogaty świat wewnętrzny, własne cele i marzenia, zmierza w jakimś kierunku, potrafi o tym opowiadać z pasją, nie wstydzi się swoich marzeń nawet pod presją otoczenia. Taka kobieta będzie wyrażać swoje marzenia malując Ci pewną wizję, która będzie pozbawiona odniesień do jej znajomych i kolegów, to będzie coś, co jest tylko jej (często czyta książki)

Przeciwieństwem tego jest kobieta sroka, jej życie stoi w miejscu, ma bardzo ograniczoną wyobraźnię, chce mieć coś, co mają inni ludzie np. jej koleżanki – konkretnego faceta, albo faceta z autem, stanowisko innej kobiety w pracy itp., taka kobieta jest wiecznie niezadowolona, narzeka, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu idzie lepiej, jej zainteresowania są powierzchowne, obwinia za swoje niepowodzenia czynniki zewnętrzne, (ale nigdy siebie).

Kobieta z wysokim poczuciem wartości chętnie robi nowe rzeczy, eksperymentuje w życiu, poszerza swoje zainteresowania, doświadcza nowych rzeczy. Poczucie wartości kobiety poznasz w sytuacjach, w których postawisz ja w niezręcznej sytuacji, w których postawisz ją w nietypowej dla niej roli, – jeśli przyjmie to z humorem, pozytywnie to świadczy o jej poczuciu wartości, jeśli kobieta wścieka się na ciebie za każdym razem, gdy postawisz ją w sytuacji odbiegającej od jej typowej roli, masz do czynienia z niskim poczuciem wartości.

Najlepsze kobiety są otoczone pozytywnymi ludźmi, mają szeroki krąg znajomych i przyjaciół, o innych wypowiadają się dobrze, nawet, jeśli dostrzegają w nich negatywne cechy. Ludzie w jej kręgu socjalnym mają wysoki status i są długo w jej życiu.

Jeśli kobieta ma mało znajomych, jej otoczenie bywa agresywne, zmienne, ma same koleżanki, albo samych kumpli – to wszystko złe znaki

To, jakimi ludźmi się otaczasz demonstruje, dokąd zmierzasz i jaka jest twoja podświadoma wartość – ludzie lubią ludzi podobnych do sobie

Jej stosunek do mężczyzn:

Taka kobieta potrafi się dobrze komunikować z facetami, lubi z nimi przebywać, spędzać z nimi czas, ma przyjaciół mężczyzn, jest lubiana przez facetów – z taką kobietą możesz pojechać na narty, obejrzeć mecz piłki nożnej, naprawić samochód
To nie znaczy, że te rzeczy są jej pasją, ona posiada umiejętność znalezienia sobie w nich czegoś dla siebie, dla niej wartością samą w sobie jest robienie czegoś z Tobą.
Czuje się podmiotem w relacjach damsko-męskich, jej byli partnerzy mają wysoki status społeczny. Taka kobieta rozumie facetów, ich odmienność jest dla niej pociągająca.

Jeśli jako dziewczynka nie miała silnej emocjonalnej relacji z dorosłym mężczyzną (dziadkiem, ojcem, wójkiem etc.) to dopiero w późniejszym wieku musi się uczyć mężczyzn – ucząc się ich jest bardziej nieufna, nie rozumie ich, wielu z nich ją opuszcza – stąd niskie poczucie wartości i przekonanie, że mężczyźni to swinie, chcą tylko jednego etc.
Mężczyźni w jej życiu byli głównie jej partnerami, ma stygmat ofiary związków, wierzy, że wszyscy zdradzają itp., przyciąga do siebie mężczyzn swoją seksualnością, traktując ją, jako wabik na faceta…, sama nie wierzy, że ma w sobie coś, co mogłoby go na dłużej zatrzymać, w łóżku jest często jak kłoda, albo odstawia teatr. Taka kobieta jest bardzo podatna na tani bajer i zdradę, można nią łatwo manipulować, bo jest bardzo powierzchowna

Seksualność:

Dla kobiety seksualnej wszystko ma seksualne konotacje (ciuchy, owoce, miejsce pracy, środki transportu, książki, muzyka, alkohol, kształty i kolory wszystkiego, co ją otacza), ona żyje swoją seksualnością, ale nie jest ostentacyjna seksualnie

Kobieta z niskim poczuciem wartości sprowadza sex do narzędzia transakcji w kontaktach z facetami, sex jest dla niej czymś, czym utrzymuje facetów przy sobie, używa często obcesowej seksualności jako wabika, w łóżku jest sztywna lub teatralnie ekspresywna, oszukuje swoich partnerów, często udaje orgazmy (ona odgrywa podpatrzone modele zachowań, kopiuje coś co nie wypływa z niej, przez to jest niespójna jak rAFC)

Przewodność emocjonalna kobiety:

Przewodność emocjonalna jest ściśle związana ze szczerością i otwartością kobiety. Generalnie chcesz, żeby ona była zawsze szczęśliwa, jednak czasem zdarzają się trudne momenty, kobieta, która zawsze czuje się dobrze zareaguje na nie bardzo silnie, będzie potrzebowała dużo o tym gadać i to natychmiast (to może być intensywne), – ale robi to, żeby wyrzucić z siebie negatywne emocje i wrócić do swojego normalnego stanu jak najszybciej. Wartościowe kobiety dążą do jak najszybszego wyrzucenia z siebie negatywnych emocji, bo bycie niezadowolonym przez dłuższy czas jest dla nich trudne do zniesienia

Kobieta o małej przewodności emocjonalnej będzie tłumić w sobie lęki i obawy, nie będzie chciała o tym rozmawiać, będzie się czuła źle przez długi czas, to będzie zatruwać atmosferę między wami i wywoływać sztuczne konflikty o rzeczy, które nie są przyczyną jej złego nastroju, głęboko w środku wierzy, że nie zasługuje na szczęście, – jeśli dasz jej zbyt dużo szczęścia będzie podświadomie sabotować związek, żeby poczuć się gorzej ( w skrajnych przypadkach może się nawet wyrżnąć z kimś na boku, często z kimś o niskim statusie, tylko po to żeby poczuć się źle)

Lojalność i wierność swoim wewnętrznym zasadom.

Wartościowe kobieta kieruje się wewnętrznym autorytetem, swoimi wewnętrznymi głęboko zakodowanymi wartościami, nie poddaje się łatwo presji społecznej, nawet w trudnych sytuacjach. Potrafi bronić swoich racji i postępować wg nich nawet w obliczu braku akceptacji.

Kobieta o niskim poczuciu wartości często zmienia zdanie, ślepo podąża za tłumem, jest jak chorągiewka na wietrze, unika sytuacji, w których jest w mniejszości, boi się wyrazić swoje zdanie, jest bardzo wrażliwa na brak akceptacji ze strony innych ludzi. Opiera swoją wartość na akceptacji innych ludzi. Nie ma zdania na wiele tematów, lub powtarza bezmyślnie zasłyszane od innych ogólniki i obiegowe opinie

Pick up

Grę z dobrą kobietą poznasz po tym, że wszystko jest płynne, samo się toczy, ona będzie potrafiła Cię zaskoczyć, wykroczyc pozytywnie daleko poza standardowe kobiece zagrywki. Jeśli ona rozważa Cię w kontekście związku, to mimo ochoty będzie chciała odwlec sex przynajmniej do 2-giego spotkania, ale nigdy nie będzie tego przeciągać, sam sex z odpowiednim mężczyzną nie będzie dla niej problemem

Jeśli gra z kobietą jest męcząca i nastręcza wiele problemów, to albo ona jest z wyższej ligi (wówczas zamiast uwodzić zamień ją na koleżankę i poznaj ją – przebywanie z nią nauczy Cię gry z takimi kobietami), albo odpowiada negatywnym charakterystykom opisanym powyżej

Unikajcie kobiet o niskiej wartości z nimi nie da zbudować szczęśliwego związku, lepiej być singlem

Ostatnia uwaga dotyczy waszej własnej wartości. Każdy przyciąga kobiety na swoim poziomie rozwoju, najgorsze co się może przydarzyć, to spotkac dobrą kobietę, która jest z poza Twojej ligi w kontekście LTR. Wartościowe kobiety nie wchodzą w głębsze relacje z byle kim (piszę tu pod kątem osobowości – a nie materialnym – to domena kobiet o niskim poczuciu wartości), taka kobieta ma także wysokie standardy i potrzeby, które niewielu facetów potrafi długoterminowo zaspokoić... więc jeśli nie masz na oku żadnych interesujących kobiet w kontekście LTR baw się i poznawaj dużo kobiet wówczas trafienie na wartościową jest tylko grą liczb.
by narisius

Odpowiedzi

Oj tam będziesz kwalifikował.

Oj tam będziesz kwalifikował. Bierz pierwszą lepszą, która zwróciła na ciebie uwagę i dała szansę. Poznaną na studiach czy w liceum i tyle, bierzesz ślub, dzieci, potem rozwód. Takie życie jest najlepsze. Proste wybory. Są ważniejsze rzeczy w życiu niż kobiety, a praktycznie każda kobieta jest taka sama, różnią się niewieloma parametrami. Szkoda tracić czasu na kobietę, która będzie w 1% inna niż reszta.

... to sarkazm jakby ktoś niezajarzył ...

Fajny tekst, z wieloma

Fajny tekst, z wieloma rzeczami się tutaj zgadzam. Ma to sens, fajnie to rozkminiłeś wszystko.

Portret użytkownika Dobrodziej z Północy

Ideały nie istnieją poza

Ideały nie istnieją poza naszymi wyobrażeniami Smile

Portret użytkownika hart

Co w przypadku jeżeli był

Co w przypadku jeżeli był chłodny ojciec dla przykładu, podświadomie szuka podobnego goscia, tez jest dla niej chłodny,cięty, nie spełnia różnych potrzeb dla przykładu, potrzeba bliskości, wygadania, czułości, panna się lapie po czasie, że to jej nie pasuje, to i tak emocje nad tym wszystkim wygrywają i przez to ciągnie nadal ja do tego gościa?

Portret użytkownika Arash

Jak laska nie otrzymała dużo

Jak laska nie otrzymała dużo miłości od ojca to może szukać takich gości albo i przeciwieństw. Jedno nie wyklucza drugiego i składa się na to masa rzeczy choćby zemsta na facetach jako zimna suka albo przeciwieństwo czyli szukanie kochającego i romantycznego faceta aby dał jej to co nie dał jej ojciec.

To może pójść w dwie strony tak jak w przypadku problemów alkoholowych ojca.

W następnych relacjach może z żalem i zdenerwowaniem patrzeć jak jej chłopak upija się w trupa i w danej chwili może być wściekła na cały świat, że nie umie z nim zerwać mimo że nie nawidzi alkoholu i wszystko co z nim związane bo równocześnie widzi przed oczami jak jej najebany ojciec bije jej rodzinę ale dzieje się tak z racji kotwicy emocjonalnej którą złapała w domu jako mała dziewczynka. Przecież to mój "tata", nie mogę go zostawić bo go kocham.

To jest coś bardzo silnego i aby to zmienić potrzebny jest psychoterapeuta i lata pracy nad sobą. Często takie dziewczyny czują się porzucone w pewnym wieku przez rodziców czy samego ojca i dlatego pojawia się tyle tematów o toksyczności. Nikt nie rodzi się zly, to rodzina przede wszystkim i społeczność krztaltuje nas i definiuje kim będzie za X lat.
Później wynikają takie rzeczy jak manipulacje, strach przed rozstaniem, byciem samej, brak szacunku w związku i masę innych rzeczy.