Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Fortuna, a chleb powszedni.

Portret użytkownika Neofita

Witam.
W komentarzach do mojego ostatniego blogu zauważyłem pewne kłopotliwe zjawisko.
Mianowicie- pęd do forsy. $$$
I to nie byle jakiej. Żadne tam ustatkowanie się, dom i rodzina. Niejeden chce zostać milionerem. Co najmniej! (kto nie chce? Laughing out loud)
Nie byłby to absolutnie żaden kłopot, gdyby nie pułapki czyhające na takich zuchwalców.
Każdy widzi ile wszędzie niebezpieczeństw. I kurwa nie znikną one nawet przy postawie "Miej wyjebane...", ani poprzez tzw. "Pozytywne myślenie". Bo one po prostu są! Nikt tego nie zmieni. (chyba, że my wszyscy Laughing out loud)
Przykład.
Wiedziony owczym pędem, posiłkując się poradnikami motywacyjnymi i wszelakiej maści power upami pozytywu poszedłem na studia. Ich wybór, no cóż... Wiadomo- biznes! Padło na zarządzanie ze specjalizacją o świetnej nazwie "psychologia w biznesie". Oczywiście zaocznie, na prywatnej uczelni, w dużym mieście t.j. Wrocław. Same plusy- idziesz do pracy, tym samym zdobywasz doświadczenie, no i oczywiście MAMONĘ! Opłacasz szkołę i mieszkanie, a co za tym idzie uczysz się samodzielności. Traf chciał, że akurat gdy miałem weekend z uczelnią, wszędzie odbywały się najlepsze imprezy. Świeżo upieczony PUA w nowym mieście zgrzeszyłby nie korzystając. Nie raz ciężko było trzymać otwarte powieki na zajęciach- albo w ogóle na nie dotrzeć... Poza tym szybko zauważyłem, że całe te studia są (zacytuję Wicia) "sztuczne jak pornole". Zrezygnowałem przed zakończeniem pierwszego semestru. Parę tysi w plecy. $$$
W mieście zostałem, z życia korzystałem.
Na wakacje wyjazd do Anglii. Odlewnia metali wysokiej twardości. Wdychanie toksyn i czarnego pyłu piaskowego. W większości sypałem formy. Nie jeden miał gorzej. Szybko zarobiłem kilka dobrych kół, które równie szybko rozjebałem. Czułem się jak bóg z kasą! $$$
Uderzyłem do studium. Mogłem zostać świetnym aktorem- na miarę hollywood. Roczne studium aktorskie dla kogoś mogło wydawać się śmieszne, ale dla mnie miał być to tylko "fajny" początek. Później filmówka, pewnie Łódź. Kupiłem już nawet kamerę i napisałem pierwszy scenariusz. Znów okazało się, że ta szkółka to tylko wyjebka na kasę od naiwniaków. Kolejny tysiąc poszedł się... No, wiecie. -$$$-
Sprzęt trzabyło spieniężyć, bo nie starczało na rachunki. Scenariusz został...
Neofita w mieście też. Laughing out loud (Wrocław)
Tak poznałem dziewczynę i... Pojebałem pieniądze!!!

Nie napiszę tutaj, że grubej kasy zbić się nie da, ani też o znikomej jej wartości. Trzeba ją mieć cały czas, nie zbędzie też jej mieć bardzo duuużo. Smile Ale...
Najczęściej zabieramy się do tego od dupy strony! Biedak marzy o wielkiej forsie i kombinuje jak koń pod górkę, żeby ją zdobyć. Niestety, w większości kończy dzieląc dolę z Syzyfem...
Przekonałem się, że niedocenioną wartością jest nauczenie się radości z tego co się ma! ... Gówno mam. No tak, gówno też, ale masz przecież ciało, rodzinę, znajomych, przyjaciół. Nie mówię tutaj o ascezie, czy klepaniu biedy z uśmiechem na japie. Bez skrajności. Naucz się cieszyć wspólnymi wypadami z przyjaciółmi, imprezami z nimi spędzonymi. Uszanuj te pieniądze, które teraz masz. Choćby to było 50zł. Poczuj wdzięczność za to co masz- nieważne, że zarobiłeś, czy dostałeś w prezencie. Wiedz, że na to zasłużyłeś. Nie ma innej opcji, ponieważ w innym przypadku nie mógłbyś tego mieć. A pierdole. Każdy ma ciało i co z tego...
Prawda, ale nie każdy potrafi z niego korzystać. Nie zepsuj go. Ćwicz, rozciągaj się, skacz, baw, tańcz! Nie traktuj go jak jakiegoś parowozu, którym tylko jedziesz dotąd, aż się zepsuje. Nie daj się chorobie. Wylecz ją! I kurwa lecz ją, aż do śmierci. Wink Ciało jest częścią Ciebie i ma niepowetowaną przewagę nad jakąkolwiek maszyną. Żadną nie możesz robić tak cudownych rzeczy, tak wspaniale nią kierować- tylko za pomocą myśli, a nawet szybciej i precyzyjniej niż potrafisz pomyśleć! Żadną nie możesz odczuwać! Kurwa! Ze zdolnością samoregeneracji przechodzącej ludzkie pojęcie i nie tylko- przez całe życie możesz odkrywać jego, a co za tym idzie również Twoje, możliwości!
Do tego naucz się cieszyć naturą również tą zewnętrzną, która Cię otacza. Poczuj zapach kwiatów, spójrz w tarczę księżyca, doświadcz porannej rosy na Twych nogach! Zobacz jak fascynujące są te wszędobylskie małe robaczki- zauważ,że wyglądają ciekawiej niż te ufoludy ze Star Treka... Kontempluj intrygującą dzikość leśnych zwierząt- tych małych i dużych, groźnych, czasem strasznych i też takich sympatycznych, bezbronnych. To wszystko jest wokół Ciebie. Każdego z nas. Ty możesz się z tego cieszyć! To wielka, bezcenna umiejętność.

Podsumowując drogę do wolności: najpierw naucz się pokory, później możesz z nią iść do ludzi i wtedy dopiero(nie wcześniej!) zdobywać wszystko czego zapragniesz, a przede wszystkim czerpać z tego radość. (a może okaże się, że już niczego nie potrzebujesz do szczęścia, a przynajmniej nie tego, czego wcześniej chciałeś Wink

Pozwolę sobie na zakończenie przedstawić Wam kawałek dobrego, polskiego rapu i na temat:

http://www.youtube.com/watch?v=D...

Proponuję odczekać na wczytanie w HD, oczyścić umysł z blogu i na prawdę obejrzeć, co chłopaki chcą nam przekazać.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Horseq

I co ? masz zamiar się

I co ? masz zamiar się poddać? bo w 3 z opisanych tu przypadków odniosłeś porażkę? która jednocześnie zbliżyła Cię o 3 do sukcesu. Poddający się - nigdy nie wygrywa, wygrywający - nigdy się nie poddaje.

Zmień nastawienie na pozytywne !

Portret użytkownika Neofita

Nie żałuję tych pieniędzy i w

Nie żałuję tych pieniędzy i w żadnym wypadku nie traktuję niczego jako porażki. Porażką to może być zmarnowane życie... Na kłamstwie.
Wink
P.S. Może być tak, że kiedyś przeczytasz ten blog raz jeszcze...

Portret użytkownika Horseq

Nie rozumiem przesłania tego

Nie rozumiem przesłania tego bloga.

Prezentujesz tu brak spójności logicznej, jesteś niewiarygodny w tym co piszesz. To tak jakbyś robił A, a mówił B [poparte, tylko(w Twoim odczuciu, nie do końca pewnymi) filozoficznym tezami]

pytanie: Dlaczego nie robisz B ? coś Cię blokuję? czy może nie mówisz prawdy?

Portret użytkownika Neofita

Nie rozumiem przesłania tej

Nie rozumiem przesłania tej wypowiedzi.

Moglibyśmy tak w n... długo.

Dajmy spokój.
Idę spać, jutro, znaczy dzisiaj, pobudka o 5...

Dobranoc.

Portret użytkownika Horseq

W prostym przekazie ZRZĘDZISZ

W prostym przekazie ZRZĘDZISZ JAK STARA DUPA !

Przyjemnie czyta się takie

Przyjemnie czyta się takie blogi, zwłaszcza autorów, którzy już co nie co w swoim życiu przeżyli (abstrachując od tego ile masz lat).

Jeżeli chodzi o wspomnianych przez Ciebie "przyszłych milionerów" czy bardziej w większości, jak dla mnie marzycieli, też zdążyłem zauważyć, że jest ich coraz więcej. Moim zdaniem jest to po części spowodowane coraz bardziej powszechnymi motywatorami, taki marzyciel nasłucha się Grzesiaka, czy naogląda amerykańskich filmów, a później rzuca szkołę, bo przecież większość milionerów nie ma wyższego wykształcenia. Nie mnie oceniać jakie mają szanse, za mało w życiu doświadczyłem, jednak czasami warto zejść na ziemię. Z resztą każdy jest kowalem własnego losu.

Pisz więcej. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Jac

Kasy nie robi się od tak w

Kasy nie robi się od tak w chwilę. Jest to w większości przypadków wieloletnia praca, poparta układami wypracowanymi też przez wiele lat, predyspozycje, umiejętność wyczuwania oszustów, nieco szczęścia i wiele innych czynników... Pewnie zdarzają się wyjątki, ja takich nie znam.

Portret użytkownika Ashkael

Lotek albo ta loteria w USA,

Lotek albo ta loteria w USA, co tam ok. 250mln wygrali na łebka-ot sposób, jak w chwilę kasę zarobić... taka dygresja mała.

Portret użytkownika Neofita

No i qrwa podnieciłem się-

No i qrwa podnieciłem się- nie zasnę...
Budzik na piątą, lekkie dopakowanie a potem heja- 350km do przejechania(na szczęście jako pasażer) kolejno- samochód, autobus, pociąg, szynobus i... już tylko ramiona ukochanej.
Pozdrawiam.

Wink

Portret użytkownika Neofita

Ostatnio tak miałem po "Dam w

Ostatnio tak miałem po "Dam w końcu coś od siebie". Nieprzespana noc...
I lataj tu qrwa za autobusami... Ogarniaj bilety na pociąg.
Wtedy miałem iść tylko do roboty...

Portret użytkownika Savage

Pieniądze w życiu szczęścia

Pieniądze w życiu szczęścia nie dają, ale to co przez nie zrobiłeś to już inna bajka. Tylko największą szkodą jest to, że płacimy za błędy podwójną cenę. Myślę, że każdy człowiek musi popełniać błędy, takie jak na przykład w twoim blogu. A przede wszystkim nie poddawać się.

"Dąż do tego co warte dążenia." - Solon

Portret użytkownika panxyz

Bardzo mi się podoba, dobre

Bardzo mi się podoba, dobre podejście mimo, że samodzielność i zarobki jeszcze przede mną to, sądzę, że dobre nastawienie to ponad połowa sukcesu (a nie "kurwa jacy to jesteśmy biedni, mamy nowego passata, a sąsiad ma Porsche) - taki przykład moich sąsiadów.
Ha ! do tego kupili te auto a nawet nie jeździli nim często, bo na benzynę nie było, a synek na chińskich zupkach przez pół roku jechał.

same pieniądze szczęścia nie

same pieniądze szczęścia nie dają, ale pomyśl jak będziesz miał rodzinę, za co zapewnisz jej bezpieczeństwo, dostatek? Kiedyś Twój syn/córka powie "Tato ja chcę to!" i Ty powiesz "Jak sobie zapracujesz to sobie kupisz" i albo powiesz to z myślą "Mógłbym mu/jej to kupić, stać mnie na to, ale chcę go/ją po prostu nauczyć szacunku do pieniędzy" albo "No kurwa nawet jakbym chciał to mu tego nie kupię, ale jestem popierdolony mogłem się w przeszłości bardziej przykładać" w którym przypadku będziesz 'szczęśliwszy'? Można by w chuj pokrewnych przykładów podawać . Dlatego uważam, że czy ma się poglądy antykapitalistyczne czy też inne to wypada mieć zaplecze finansowe. Pozdrawiam.

Ochydne to jest jak jakaś

Ochydne to jest jak jakaś zmienia facetów co godzine dla pieniędzy

Za całym szacunkiem to ten

Za całym szacunkiem to ten kierunek, który wybrałes to jakieś gówno. Jak wgl mogłeś liczyć na sukces po czyms takim? Może uderz na pedagogike otwórz przedszkole dla dzieci bogaczy i zobacz jaki hajs wpadnie ;O

Portret użytkownika Neofita

sprawiłeś, że lubię dzie:Dci

sprawiłeś, że lubię dzie:Dci

[FORTS ] Hehe Taa [ FORTS]

[FORTS ] Hehe Taa [ FORTS]

Portret użytkownika Neofita

Wiem, że nie powinno się

Wiem, że nie powinno się mówić o takich sprawach, dlatego mówię w tajemnicy: Chcę zostać papieżem!"'