Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Pijawki Wartości, Kołcze i Rozwój Osobisty – Polskie Piekiełko

Portret użytkownika Admin

Od jakiegoś czasu zaczął się niesamowity hejt na coachów i coaching. Do jednego worka zostali wrzuceni niemal wszyscy, którzy zajmują się pomaganiem innym w ich transformacji. Wylazło też typowe polaczkowate marudzenie. Do jednego worka hejtu wpadł koleś od "Kim jesteś? jesteś zwycięzcą!!!", Michał Wawrzyniak, Mateusz Grzesiak i inni. Trenerzy uwodzenia już dawno byli hejtowani więc dla mnie, to żadna nowina.

Trzeba by być naprawdę idiotą, aby nie odróżniać Piotra "Jesteś zwycięzcą" Blanforda od coachy dokonujących prawdziwej zmiany osobistej. Od terapeutów, hipnotyzerów, mówców motywacyjnych. Albo wyśmiewać, hejtować cały rozwój osobisty jak leci. Aby nie odróżniać oszołomów z MLM-ów od trenerów, instruktorów, szkoleniowców. Po części to pewnie wina agresywnego marketingu obiecującego cuda na kiju, a po części mentalności niektórych osób chodzących na wszystkie szkolenia licząc, że samo szkolenie zrobi za nich wszystko.

Z innej strony to syndrom socjalistycznego myślenia (ciągle) z pod znaku "urodziłem się, to mi się wszystko od świata należy". Nie. Nic Ci się od świata nie należy tak po prostu, bo się urodziłeś. Może tylko tlen. Na wszystko musisz sam "zapracować", na pieniądze, seks, związki, czy nawet szczęście. Brzmi kołczowo trochę, ale to brutalna prawda Smile

Opowiem Ci dawną historie Konrada "Adventurera:

Kiedy był nastolatkiem, nieświadomym i niedojrzałym, miał poczucie że to jego pragnienia są na pierwszym miejscu. Gdy czegoś chciał, to wychodził z założenia, że "moje musi być na wierzchu". Jednak życie ma swoje ograniczenia i zasady. Dajemy wartość i bierzemy wartość. Opowiadał mi, jak pojechał do sklepu, w którym pracował gość, do którego jeździł uczyć się breakdance. Rozmawiał z nim i wypytywał go o różne kwestie w breakdance. Jeździł do niego do sklepu, rozmawiał i obiecywał, że przyjdzie na następną lekcję, ale nie przyjeżdżał. Któregoś razu on go zapytał "czemu nie przyjechałeś na lekcje czy coś jest nie tak w sposobie prowadzenia zajec? albo w miejscu w którym robimy lekcje?". Był zakłopotany i powiedział, że nie miał kasy. Trener - sprzedawca był miły i nic mu nie powiedział. Konrad pochodził sobie trochę po sklepie, wziął kurtkę, jakieś spodnie i zadowolony podszedł do kasy. Tam wypalił "stary, dasz mi jakąś zniżkę?". Koleś nie wytrzymał i powiedział co myśli o nim m.in. że gada o nauce tańca, że gada że będzie na zajęciach, że gada że nie mam kasy, a kupuje sobie nowe ciuchy do breakdance. Konrad poczuł się głupio. Dopiero z czasem zaczęło do niego docierać, jak komunikowałem się z ludźmi. Brał od nich wartość, a nie dawał nic od siebie. Teraz Konrad mówi klientom "jeśli nie stać Cie na moja konsultacje, to zaprzyj się, zarób pieniądze, a ja Ci pomogę. Ale jeśli stać cie, a chcesz bym poświęcał Ci swój czas za darmo, gdy Ty sobie wydasz pieniądze na coś innego, to grzecznie cie proszę - nie pisz do mnie".

Tako rzecze Konrad. Ja też kiedyś tak postępowałem. Wyciągałem wiedzę informatyczną od ludzi, a nic nie dawałem od siebie. Jak miałem 20-25 lat, to uważałem, że wiedza powinna być za darmo. I ludzie powinni się za darmo dzielić wszystkim. W idealnym świecie pewnie by tak było. Ale w idealnym świecie nie musiałbym płacić rachunków, podatków. Oraz za jedzenie i podróże do Azji. A najpiękniejsze dziewczyny same zaciągały by mnie do łóżka Smile

Świat oparty jest na wymianie wartości. Jak tego nie zdefiniujesz - czy jest to wymiana energii, wartości, czy wymiana emocji. To nikt nie robi niczego za nic, może poza Twoją mamą dla Ciebie. Ludzie dają Ci pieniądze za wartość, którą wkładasz w ich życie. Za to, że dzięki Twoje pomocy, Twoim radom mogą ULEPSZYĆ swoje życie (w moim przypadku jest to: relacje, pewność siebie, seks itd.)

W Polsce dla wielu ludzi modne jest wyśmiewanie ludzi sukcesu, bogatych lub... mających wiele kobiet. Jakiś czas temu na Bruneta jeden koleś nagrał filmik, w którym się śmieje z niego i jego luksusowych samochodów. Kwestionuje idiota m.in. jego pieniądze i styl życia. Podśmiewa się z jego książki. Próbuje pokazać, że niby Brunet jest lewy. A ja akurat go znam od ponad 10 lat. Wiem ile ma milionów zł na koncie, jakimi samochodami jeździ. Koleś hejter znalazł 1% jego biznesów i to z przed lat (takich których już dawno nie prowadzi, bo znalazł lepsze) i na bazie m.in. tego kwestionuje jego osobę.

Prawda jest taka, że jedni się NABIJAJĄ, a inni maja te pieniądze, samochody i mieszkania itd. Jedni się nabijają… a drudzy zarabiają. Jedni się z uwodzenia nabijają, inni za to mają seks. Jeszcze inni hejtują mnie, a gdy ich dziewczyna od nich odejdzie, to z płaczem odzywają się do mnie, abym im pomógł. Na hejcie nie zbuduje się wartości, taka jest prawda. Jeśli hejtujesz kogoś, przyciągasz do siebie więcej tego samego. Nie zbudujesz na hejcie sukcesu zawodowego, życiowego, czy ogólnie biznesu. To nikomu nie pomaga w życiu. Może trochę zbudujesz popularność na You Tube. Znam trenerów rozwoju, którzy na swoich wewnętrznych szkoleniach objeżdżają wszystkich innych z branży. To ich słaba metoda na budowanie swojej pozycji na szkoleniu.

Czytelnicy podesłali mi kilka artykułów i komentarzy w internecie hejtujących coaching. Kilka wypowiedzi ludzi mentalnie jeszcze połączonych pępowiną z rodzicami. Oto kilka cytatów z komentarzy kolesia jadącego na kołczów:

"(...) Nie chce zbawiać świata, chce tylko aby Ci wszyscy naciągacze poszli do pracy.(...)". W komentarzu w domyśle chodzi o mnie i kilku innych.

Więcej o błędnym myśleniu, trenerach rozwoju osobistego, Lukasz Jakóbiaku, MG, MW, Brunecie i różnych moich przypadkach, szkoleniach i eventach znajdziesz w tym artykule u mnie na blogu:

http://www.uwodzenie.org/pijawki-wartosci-kolcze-rozwoj-osobisty-polskie...

Ze względu na duplikację google wrzucam pełny teskt u siebie na blogu.

pozdrawiam
Adept

ps. jesli komentujesz to napisz konkretnie co tym myślisz i DLACZEGO. nie przejdą komentarze typu "że rozwój osobisty jest zły, bo jest zły" albo że "Grzesiak to zło" itp. Opowiedz o swoich doświadczeniach zamiast rzucać epitetami.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Informatyk

Taka prawda Panie, że wielu z

Taka prawda Panie, że wielu z Was zrobiło sobie z tego zajebisty biznes mącąc w głowach wielu ludziom. A że jest kilku sprawiedliwych to nie ma znaczenia - jak z politykami.

A teraz co do "polaczkowania". Jak Ci się nie podoba w Polsce, to mozesz wyp...na Sybir.

Portret użytkownika Admin

I co z tego, że jest z tego

I co z tego, że jest z tego biznes? Ktoś zagląda do Twojej kieszeni? To nadal wymiana wartości. Dzieki za ten komentarz, posłuzy do nastepnego wpisu o szkoleniach z uwodzenia.

Przeczytałem. Z jednej strony

Przeczytałem. Z jednej strony nie sposób odmówić ci racji, drugiej się sposób nie skontrowac , bo sam mam złe zdanie głównie o trenerach uwodzenia i pseudo motywatorach.

Nie będę się rozwodzil tylko rzucę kilka faktów, odnosnie podrywu glownie:
1. Od znajomego który namiętnie jeździł po szkoleniach i kupował produkty dostaje regularnie za friko kursy z uwodzenia. Część z nich przestudiowalem: wniosek w wieksszosci produktów nie ma NIC czego nie można znaleźć w sieci. Czyli jest to po prostu wiedzą z netu zebrana do kupy. Oczywiscie czasem trafi jakaas petarda co poprawia mi mega skitecznksc, tylko jest tego malo.

Teraz pora zadać sobie pytanie czy warto płacić za wartość dostępna w internecie? Dla mnie - nie.
2. Szkolenia w większości uwodzenia ściągają ludzi którzy boją się podejść do kobiety. Taka prawda. Gdyby trener był rzetelny powiedziałby chłopakowi jasno - przepracuj sam lęk przed podejściem i wtedy będzie miało to sens. Sam bym przyklasnal.

Bo chyba nie chodzi w tym, żeby wypchnac delikwenta na siłę na kobiety i na tym skończyć swoją rolę?

I tak daaalej Smile

Dołoże coś wieczorem.

P.S Co do nagonki jestem w stanie się zgodzić, dla mnie wymienione osoby przez ciebie są jak trenerzy personalnie, czyli są w stanie pomoc tylko wiedzą przekazywana przez nich jest szeroko dostępna, czyli są ZBEDNI.

Portret użytkownika Admin

"Szkolenia w większości

"Szkolenia w większości uwodzenia ściągają ludzi którzy boją się podejść do kobiety"

NIE. Czesc nie wie, ze mozna podejsc do kobiety Smile Na szkolenia z uwo przychodza przeróżnej masci osoby, kazda z jakims jednym z kilku problemów. Sam lek przed podejsciem to moze jeden z 5-7 problemów.

"Są w stanie pomoc tylko wiedzą przekazywana przez nich jest szeroko dostępna, czyli są ZBEDNI."

Dla Ciebie pewnie ZBEDNI, dla innych nie. Każdy jest na innym poziomie, za to lubimy patrzeć i dokonywać generalizacji na bazie swoich doświadczeń.

Pisanie, ze wiedza jest

Pisanie, ze wiedza jest szeroko dostepna, przez co sa zbedni to raczej nie jest generalizacja, tylko stwierdzenie faktu.

Portret użytkownika Admin

"wiedzą przekazywana przez

"wiedzą przekazywana przez nich jest szeroko dostępna"

Wiedza ogólnie mówiactak, doświadczenie i konkretne wsparcie nie Smile

Tylko , żę tak jest w każdej dziedzinie.

Mozna się oczywisćie spierać do którego poziomu wiedza np. o medycynie sportowej jest dostepna powszechnie, a od jakiego jest już tajemnicą zawodowową firm lub danych sportowców Smile

Portret użytkownika Admin

Jeśli chodzi o wiedzę w

Jeśli chodzi o wiedzę w poradnikach, to pewnie z 70-80% można by znalezc w internecie. Lecz wg mnie chodzi raczej o te brakujące 10-20% zwlaszcza specjalistycznej wiedzy np. z podrywu w tańcu, hipnozy erotycznej, czy konkretnych przykładów podrywu modelek. Niuansów. Tych czasem 2-4% przewagi. Choc tu podyskutowałbym raczej pod kolejnym wpisem juz konkretnie o szkoleniach z uwodzenia.

Portret użytkownika Hasano

Czemu ludzie hejtują? Bo

Czemu ludzie hejtują? Bo zazdroszczą to jest proste jak budowa cepa. Czemu sami nie spróbują wyszkolić się w pewnej dziedzinie i być ekspertem? Będąc ekspertem, nawet w wkręcaniu śrubki ludzie będą i tak korzystali z Twoich usług, przechodzimy do meritum sprawy.

Komu się chce poświęcić , żeby być EKSPERTEM? Trzeba poświęcić mnóstwo czasu, energii życiowej oraz cały czas się doszkalać, bo świat idzie do przodu. Zauważyłem jedną rzecz.. że Dawni TRENERZY UWODZENIA np Mancer zwietrzył biznes i teraz z Uwodzenia, które nie przynosiło mu dużych zysków przerzucił się na ogólny coaching, zapuścił brodę, trudno było go poznać, ale udało mi się, pamiętam ten głos Laughing out loud. Czy go hejtuje , NIE! Każda osoba może zostać ekspertem w uwodzeniu ale czy nie będzie Ci brakować samozaparcia doskonalenia się ? To jest pierwszorzędna kwestia, bo dużo osób ma słomiany zapał. Potem stworzyć biznes na tym co się lubi?? Ludziom się tego nie chce robić, bo to ciężkie, bo to trudne, bo trzeba myśleć.. Dla tego 5% osób jeździ Lambo, Ferrari, Porshe a reszta Fabią w gazie, oczywiście nie mam nic do Fabii w LPG .

Portret użytkownika strik

Podaj link do Mancera w nowej

Podaj link do Mancera w nowej odsłonie jak możesz Smile

Śmieszy mnie jak idzie taki

Śmieszy mnie jak idzie taki przegryw do kołcza, wydaje nawet 10.000zł! A za to by sobie poszedł do dobrego fryzjera, kupił modne ciuchy, wykupił karnet na siłownie i juz by stał sie spokojnie 7/10 i pewność siebie by wzrosła. Z resztą w obecnych czasach wszystko znajdziesz w necie. Na tej stronie chociazby są wszystkie wystarczające rzeczy. Wystarczy poszukać starszych blogów.

Portret użytkownika Admin

Ciebie smieszy, ale skoro on

Ciebie smieszy, ale skoro on ma 10000 zl do wydania, to jego sprawa. Kazdy z nas jest inny. Rzucasz tesktem ze idzie przegryw, ale Ty od razu oceniasz. A moze to koles ktory ma wielką firme, ale chce indywidualnie z ekspertem popracować i rozwiazac jakis jego indywidualny problem. I to DYSKRETNIE?

Na dodatek, wcale to nie musi byc zwiazane z jego wygladem! Moze facet czuje niepewnosc w lozku, chce usunac blokady emocjonalne zwiazane z seksem. Moze chce po cichu dowiedziec sie jak ma naklonic zone do trojkata?

Problemów jakie maja ludzie w relacjach z kobietami jest niezliczona ilosc. Tylko zafiksowani na podrywie widza wszystko jednostronnie i przez PRYZMAT SWOJEJ MAPY RZECZYWISTOŚCI. Bardzo latwo jest rzucic tekstem "przegryw". Ale ten "przegryw" moze byc 100 x bardziej kompetentny od Ciebie w innej dziedzinie ludzkiego życia. I to jest normalne, bo kazdy jest inny.

Portret użytkownika Deepack

Drogi adminie, czy poszedłbyś

Drogi adminie, czy poszedłbyś na szkolenie do człowieka za 2000 zł, która będzie uczyć Cie, jak prowadzić firmę i zarządzać pracownikami, mimo, że ten człowiek nic o tym nie wie i nigdy nie prowadził firmy? albo skończył studia na kierunku "zarządzanie" i ten ktoś zamierza szczycić się swoim osiągnięciem?

Istnieje różnica między PSYCHOLOGIĄ a nowoczesnym COACHNGIEM. Coaching to biznes, "poklepiemy Cie po plecach za kilka tyś złotych". Prawdziwa psychologia? pomoc w realnym rozwiązaniu problemu Wink

Michał Wawrzyniak, jak jest jego historia, hm? to człowiek, który przeszedł w życiu piekło, ktos, kto wiele stracił, wiele razy płakał, aby mówić innym jak mają żyć?

Wiesz....nie ma nic prostrzego od prania mózgu i manipulacji której używa się dzisiaj wszędzie. Myślisz, że poważny przedsiębiorca pójdzie do Wawrzyniaka i będzie konsultował z nim rozwój swojej firmy?
Wawrzyniak odpowiedziałby mu tak "Wie Pan co? nie mam pojęcia jak się zarządza firmą, a co dopiero o jej dalszym rozwoju, ale zdradze Panu sekret "Zawsze i wszędzie możesz wszystko!"

Grzesiak to dobry psycholog, ilu jest takich jak on? większość liczy na zyski, nie pomoc i okazanie wartości ludziom piorąc im mózg swoją głupotą.

Można nauczyć się dobrego przemawiania, ubiory, mowy ciała, wystapień publicznych, nabyć wiedzę z książek i internetu, a następnie znaleźć grupę docelową,sprzedać im inaczej przekzaną, ale to samą ogólnodostępną treść za X pieniędzy.
Nie jest to zbyt ciekawy sposób na pieniądzem hm?

Portret użytkownika Admin

"stnieje różnica między

"stnieje różnica między PSYCHOLOGIĄ a nowoczesnym COACHNGIEM. Coaching to biznes, "poklepiemy Cie po plecach za kilka tyś złotych"."

Nie. Na tym nie polega profesjonalny coaching. Na tym polega SPOŁECZNA ILUZJA tego czym jest coaching. To tak jakbyś poweidział, że uwodzenie polega na tekstach na pdoryw. Polega ? Nie bardzo. Ale łatka taka jest przypięta.

Co do reszty, ogólnie to masz oczywiście sporo racji.

Jak sam zauważyłeś Adept ten

Jak sam zauważyłeś Adept ten temat to gwóźdź do trumny i raczej ciężko prowadzić o nim dyskusję . Ale przytoczę tutaj przykład człowieka który zaczął uwodzenie w podobnym czasie co ja . Nagrał filmik jak podchodzi do laski , wszystko robi źle po czym dostaje numer na odpierdol a później opisuje co zrobił i dlaczego miał tak zajebisty efekt .. Dziś ten gość jest jednym z najlepiej wypromowanych ludzi Polskiego uwodzenia , nazywa się Vekan . Drugi przykład człowieka z ich grupy , napisał książkę ( e booka ) 101 romantycznych gestów w cenie 30 zł .Szkoda , że książka zawiera jakieś 90 pomysłów z darmowego e-booka w języku angielskim o tej samej nazwie 101 Romantic ideas i to za free ! Wink Na dodatek napisany był jakieś kilka lat wcześniej . Nie wiem czy chcecie uczyć się u takich ludzi ? . Perfect dating czyli pierwsza szkoła uwodzenia w Polsce założona przez Krzysztofa Króla doskonale wiemy , że to świetny teoretycy i na tym możemy zakończyć . Poznałem jeszcze sporo osób z tego świata i mógł bym tak pisać i pisać ..
Nie neguję Cię Adept robisz dobrą robotę , wnosisz tutaj świeżość ale nie poruszajmy więcej tego tematu bo to tak jak byśmy tutaj pisali o polityce albo religii każdy ma własne zdanie . Pozdrawiam

Portret użytkownika Admin

Nie śledzę tak dokładnie

Nie śledzę tak dokładnie innych, wiec nie wiem co było z tym ebookiem. Natomiast Vekan sobie radzi. I wyszedł juz z uwodzenia do stricte biznesu. Co do Perfect Dating myślę że trafiło do branży bardziej pod kątem biznesu, niż z uwodzenia wyszło.

"Perfect dating czyli pierwsza szkoła uwodzenia w Polsce".
Pierwszą szkolą uwodzenia w POlsce był NLS, potem było na przełomie 2005/2006 roku Warsaw Lair jako szkoła uwo, a potem po kolei różne grupy Smile

Ale ok, zostawmy przeszłość i ten temat. Każdy z uwo w PL miał jakieś małe lub większe grzeszki. Nikt nie jest i nie był święty.

"Każdy z uwo w PL miał jakieś

"Każdy z uwo w PL miał jakieś małe lub większe grzeszki. Nikt nie jest i nie był święty"

czyli ci polscy puasi sie zesrali i dziwią się, ze smierdza. Fajnie, że przyznałeś racje.

Dobre teraz troche faktów, żeby sobie uświadomil, że polskie środowisko sobie na opinie po prostu zasłuzyło:
-> Grzesiak czyli gosc, któyry był zachlysniety NLP, a z czasem zaczał je krytykować i unikac. Na moje koles traci wiarygodnisc
-> Kołcz Majk robi z siebie debil, tym samym obnizajaca powage rozwoju
-> /teraz wiedza od znajomych/ Frywolny, koles okrada klientow, olewa ich i kradnie materiału innym uwodz.
-> Feniks, wspomniany w twoim tekscie, struga wielkiego samca alfa, a obraca pasztetami
-> Merlin, na prosbe zeby podszedl do jakiejs modeli sie wykreca, niezły gosc
-> Vincent ustawia infieldy, zeby wygladaly filmowo /ja to slyszalem od znajomka, ale nawet tutaj tos pisal cos podobnego. Wlasciwie o rawie kazdym z branzy slyszałem cos negatywnego
-> Adept :} skomprowital w programie tv idee całego rozwoju w podrywie /jak masz majtki mocy, to bede wdzieczny jak podeslesz, moze bd mial lepsze efekty ;p/

Mogłym pisac i pisac, ale mi sie nie chce, no i zreszta zaraz
z nazwiesz mnie hejterem, bo cos emocjonalny dzis jestes.

Nie wypaczam calej ideei rozwoju, wrecz przeciwnie. Sam znam goscia, ktoremu z jakims innym wirazka pomogliscie szybko pozbyc sie fobii, jakbym o tym wiedzial dwa lata temu, sam bym sie do was zgłosił. Natomiast pokazuje tylko, ze polski srodowisko sobie na opine zasluzyło. Troche samokrytyki, zolnierzu.

W tekscie widze tez sporo bzdur, ale nie chce mi sie rozkladac na czynniki pierwsze.

Pozdrawiam ;]

P.S Polecam Bruneta.
P.S 2 Jesli narzekasz na polaczkowosc, ja rownie dobrze moge napisac, ze na zachodzie sa - co jest prawda - lepsi trenerzy.
P.S 3 Marcinku, to ze ktos jest ogladany, nie oznacza, ze daj wartosc. No, chyba ze w twoim rozumowaniu M jak milosc, daje olbrzymia wartosc... Jesli tak - spoko, twoja opinia, ale ja mam prawo wyrazic swoja - ze to badziew.

Portret użytkownika Admin

"-> Grzesiak czyli gosc,

"-> Grzesiak czyli gosc, któyry był zachlysniety NLP, a z czasem zaczał je krytykować i unikac. Na moje koles traci wiarygodnisc"

No ale ten zarzut jest slaby, kazdy sie zmienia. Minelo wiele lat i MG tez sie zmienil. Mozna powiedziec ze wyczul trend rynkowy, ale to i tka jest jego sprawa. Ja w 2005 roku myslalem ze NLS to najlepsze co moze byc na swiecie, w 2006 myslalem ze direct jest obledny itd. A potem lata odsiwadsczen ucza i wyposordkowują podejscie.
Wiec nie stawialbym zarzutu, ze Grzesiak byl fascynatem NLP a teraz nie. Taki jest proces zmiany.

Naprawde Majtki MOcy mogly cos skompromitowac ? Smile Smile
Ja uwazam, ze to byla zabawna wstawka Smile
to bylo show TV a nie nauka uwodzenia Smile

"Każdy z uwo w PL miał jakieś małe lub większe grzeszki. Nikt nie jest i nie był święty"

czyli ci polscy puasi sie zesrali i dziwią się, ze smierdza. Fajnie, że przyznałeś racje.

TO nie domena polskiego PUA, tylko KAZDEJ dziedziny w zyciu czy biznesie. Zawsze byles cool.? Nigdy nie sklamales nikomu, nawet w dobrzej wierze? Czasem ktos z podatkami cos uszczknie, czasem ktos zmienil cos na szkoleniu, albo klient byl popierzony i trzeba go bylo wyrzucic z grupy lub ze szkolenia. Nie wszystko jest takie ladne i slodkopierdzace w zyciu.

Oczywisce sa ludzie, ktoryz podaja ze przeszkolili tysiace osob, ale wliczaja w to np. 30 000 czytelnikow newslettera Smile To sa wlasnie te takie klamstewka.
Tylko ze one sa w kazdej branzy. I mysle ze sa nie do wyplenienia.

No ok, kazdy moze zmienic

No ok, kazdy moze zmienic zdanie. Ja z kazdym tygodnie zmieniam jakies poglady. Natomiast gosc przeszkolil z NLP X osob, które mogę się w pewien sposób czuć oszukane.

Takie klamstewka rzutuja na opinie o srodowisku. Wlasciwie, nie wiem do kogo ty masz pretensje o to jak postrzegany jest coaching... W pierwszej kolejnosci radze spojrzec na swoje środowisko.

Jedyne co mnie drazni w tej kwestii w ludziach to, ze oceniaja grupe coachow globalnie, zamiast miec zdanie na kazdego temat z osobna.

A to, ze ktos robi biznes z coachingu to normalne, wymiana wiedzy kosztuje. Jak ktos idzie do mechanika to nikt nie ma pretensji, ze ten wystawia mu rachunek.

I teraz dochodzimy do ostatniej kwestii - coachem, czy trenerem uwo, moze zostac KAZDY. Sam jestem w szoku, jak widzialem infieldy jednego goscia, w ktorych on stawal 15 cm obok panny, byl nachalny, zbyt dzialal seksualnie, ale wrzuca to jako sukces. I taki ogladajacy chlopak nieswiadomy, co nigdy nie podchodzil mysli, ze jesli ma numer to panna jest jego i rusza na szkolenie. I na bazie takich gosci buduje sie opinia, co oczywiscie moze byc frustrujace dla prawilnych coachy ;p

Rzeczywiście Adept myślałem ,

Rzeczywiście Adept myślałem , że perfect było pierwszą bo sami tak o sobie pisali , dziękuję za wyprowadzenie z błędu . Warsaw Lair to były bardzo dobre darmowe e-booki i świetne materiały , np. ten jak odzyskać dziewczynę napisany przez Ciebie , miałeś tam spory wkład podobnie jak ten o uwodzeniu na parkiecie tanecznym również za free . Po czasie chyba pojawiły się w wersji do kupna ale materiał był godny . Zgadzam się z Panem dikeiski Polscy PuA zasłużyli na swoje miano a każdy wie , że w Polsce prawdziwych PuAsów można policzyć na palcach dwóch rąk o ile nie jednej .. Wszystko po czasie zamienia się w biznes . A ludzi jak Mystery , David De Angelo , czy Tyler RSD to niestety na próżno szukać .
dikeiski myślałem , że V1ncent i O'Rety są w miarę ..
Wracając do Adepta szanuję Cię za to , że potrafisz przyjmować krytykę i lubisz wymieniać poglądy na stronie .
No to może trzeba oddzielną zakładkę założyć jakich uwodzicieli unikać a właściwie pseudo uwodzicieli Wink.

Przykro mi, nawet RSD ma za

Przykro mi, nawet RSD ma za uszami.

https://youtu.be/krsNcFQwsbc?t=2...

Czy ktoś ogarnia sprawę Todd

Czy ktoś ogarnia sprawę Todd vs. RSD.
Papa go wywalił. Jest coś w sądzie.
I koleś nie może używać pseuda Todd Valentine na Youtube.

Ja pisze co slyszalem od osob

Ja pisze co slyszalem od osob ich znajacych, sam zadnego nie znam. Zreszta sa ciekawsze historie ;p

Portret użytkownika Admin

"Wszystko po czasie zamienia

"Wszystko po czasie zamienia się w biznes "

Tak, bo to biznes Smile TO naturalna droga, ze ludzie chca zarabiac. Chodzi to oto, aby to co oferują bylo wartosciowe dla ich klientow. Jesli jest ? to czemu nie.

Portret użytkownika malpi_gaj

@Vox Piszesz o nieudanych

@Vox

Piszesz o nieudanych podejsciach polskich PUA i za chwile chwalisz De Angelo, ktora jest fejkem - nikt Nie widzial go w akcji. Slabe to.

Portret użytkownika saverius

Dodam od siebie, że - w moim

Dodam od siebie, że - w moim odczuciu - jakieś 80% ludzi idących do trenera uwodzenia potrzebuję bardziej psychologa (nierozwiązane problemy z dzieciństwa, braki w samoocenie, lęki etc). Dla pozostałych 20% ludzi trener uwodzenia/coach uwodzenia może być przydatny. Należy pamiętać, że dużo ludzi lepiej uczy się poprzez bezpośrednią wymianę informacji i feedback niż ćwicząc samemu oraz czerpiąc wiedzę z podręczników. Ba, na tym polega praktycznie 90% edukacji obowiązkowej w tym kraju.

Żodyn kołcz nie powie, coby

Żodyn kołcz nie powie, coby jego produktu nie kupować.
Chyba, że produktu konkurenta Laughing out loud

Portret użytkownika saturday

Większość tego polskiego

Większość tego polskiego coachingu to i tak zrzyna z zachodu. W Polsce nie ma nowoczesnego podejścia do nauki, nie wychodzą żadne prace naukowe, a większość ludzi to lenie, którzy nie wykroczą poza polski rynek, bo są tacy mali w porównaniu do świata zachodniego. Polska to dobre pole, aby tanim kosztem zarobić na prymitywach. Wystarczy poświecić reklamą i ktoś się złapie na haczyk. A potem tylko gadka, że my wszystko wiemy i to twoja wina, jeśli się nie nauczyłeś lub nie masz rezultatów. W Polsce nie ma poważnej kultury rozwoju. Są tylko dwie ścieżki rozwoju zawodowego: 1. Praca, 2. Kariera. Nie ma czegoś takiego jak 3. życiowe powołanie. Z tego wychodzą najbardziej wartościowe plony, dlatego tylko ludzie, którzy poświęcają się w pełni, 24/7 swojej pasji, osiągną jakieś sukcesy. Reszta to karierowicze, czyli 99%. Dlatego też panuje taka opinia i nie ma co się dziwić. Poza tym nikomu nie jest potrzebny żaden psycholog. Żyjemy w cywilizacyjnym raju. Wszystko mamy na tacy. Problemy tego świata są arcy-śmieszne. Obecnie to strefa komfortu przygniata przeciętnego człowieka do tego stopnia, że nie wie co ze sobą zrobić. Dlatego coraz bardziej popularne są metody psychologiczne, gdzie człowiek praktycznie sam rozwiązuje swój 'problem', ale ludziom łatwiej wybrać się do jakiegoś 'coacha', aby za nich rozegrał partię życia.

Kolego, po części masz rację

Kolego, po części masz rację po części nie, jak to zwykle w życiu bywa. Moim zdaniem również polscy coache zapracowali sobie na negatywne opinie, przy czym z powodu hejtu, który na nich się wylewa wielu ludzi myśli, że sam proces zmiany osobowości, sposobu myślenia, a w końcu metamorfozy jest niemożliwy i to wszystko ściema, a coache tylko wyludzaja kasę. Sam miałem kiedyś problem z kobietami, wpadalem w friend zone a po zdobyciu wiedzy z tej strony zmieniłem mocno swoje wartości, zwiekszylem pewność siebie i nie miałem więcej problemów z kobietami. Niestety polskich coachy można łatwo porównać do cudownych uzdrowicieli typu Jerzy Zieba: obiecują cudowne uzdrowienie i biorą za to ogromne pieniądze. Oczywiście mamy wolny rynek i skoro ludzie płacą to jest ok, tyle tylko że moralnie to zerowanie na ludzkich słabościach, wykorzystywanie ludzi którzy znaleźli się w dołku, żeby na nich zarobić kasę. No bo sorry, 5000 zł za godzinne spotkanie z Grzesiakiem to jest pomoc ludziom? Nie twierdzę, że nie jest świetnym psychologiem, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. No i podales przykład Bruneta: możesz powiedzieć na jakich konkretnie biznesach dorobił się tych milionów? Bo widzisz, nie wątpię w to, że Brunet jest bogatym człowiekiem, ale na swoim kanale uczy ludzi o biznesie, tylko przez 100 filmików pół słowem się nie zajaknal na jakim biznesie on się dorobił. Na YT jest mnóstwo kanałów, na których przedsiębiorcy opowiadają o tym, jak budowali swoje firmy, o porażkach i sukcesach i od nich na prawdę można czegoś się nauczyć. A Brunet w mojej opini stał się bogaty dlatego, bo opowiada ludziom jak być bogatym Wink. Facet jest zwykłym sciemniaczem, wyludza od ludzi kasę stąd jego bogactwo

Portret użytkownika Admin

Niestety nie moge Ci podać na

Niestety nie moge Ci podać na jakich biznesach Brunet zarobił miliony, bo to jest jego tajemnica. Trwa to od kilku lat. Ja wiem na czym. I wiem, ze chce, aby to zostalo tajemnicą dla ludzi. I ja to rozumiem, bo widziałem jak ludzie otwierali klony jego biznesów. Więc jesli nie chce o tym mówic, to ma powody Smile To co zarabia w Polsce to pare % jego przychodów.

"A Brunet w mojej opini stał się bogaty dlatego, bo opowiada ludziom jak być bogatym Wink."

hahahahahhahahaha , mysl tak dalej Smile z kursów o zarabaniu wielu milionów sie nie robi Smile (no ok, Brunet nie zrobil)

Każdy przedsiębiorca wie, że

Każdy przedsiębiorca wie, że w biznesie nie liczy się pomysł tylko jego realizacja. Nie istnieje coś takiego, że masz genialny pomysł i nagle zarabiasz miliony.Tym bardziej ciężko mi sobie wyobrazić, że Brunet mówi na czym zarobił miliony, które rzekomo posiada i nagle wszyscy to kopiuja. Oczywiście nikt nie wymaga od Jacka, żeby opisał szczegółowo swój biznes plan, tylko po prostu powiedział czym tak mniej więcej, konkretnie się zajmuje. Wiesz, pracuje w branży gdzie zawodowo zajmuje się analizą spółek, ich wycena oraz advisingiem - nie spotkałem się z jeszcze z firma, której działalność to tajemnica Wink No i widzisz, może nawet nie wypada pytać kogoś czym się zajmuje, ale on uczy ludzi o biznesie o swoim biznesie nie mówiąc nic. Dlatego jego wiarygodność jest taka, jak coacha uwodziciela, którego nikt nigdy nie widział z żadną dziewczyną. A co,do bogactwa Jacka - cóż ja też jestem 4 razy,w roku na Karaibach, jeden wyjazd kosztuje mnie 3-4 k. Jestem miliarderem? Ferrari wypożyczyć albo wstęp do klubu CholowcYca też mogę kupić Wink